Blisko 270 000 zł dofinansowania na realizację projektu „Pogoń Wirusa”

  • 28.07.2021, 13:06 (aktualizacja 28.07.2021, 14:02)
  • Małgorzata Zaręba
Blisko 270 000 zł dofinansowania na realizację projektu „Pogoń Wirusa” Pogoń Tyszowce
W Miejskim Klubie Sportowym „Pogoń” Tyszowce oraz Zapaśniczym Klubie Sportowym „Lwy” Łaszczów trenuje wielu uzdolnionych zawodników. Założycielem tych klubów jest Daniel Chwastek, trener zapasów i nauczyciel wychowania fizycznego.

W czasie pandemii, kiedy sale sportowe były zamknięte, a maty niedostępne dla zapaśników i sumoków zawodnicy w ramach projektu ph. „Pogoń Wirusa” trenowali w domach. Dzieci i młodzież nagrywali krótkie filmiki z treningów i wysyłali je trenerowi, a on udostępniał je na portalu społecznościowym, zachęcając w ten sposób inne dzieci do aktywności fizycznej. Pomysł spodobał się sportowcom, aktorom, a nawet Prezydentowi Polski, który wspiera projekt.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na realizację projektu ph. „Pogoń Wirusa” kluby sportowe z gminy Łaszczów i gminy Tyszowce otrzymały dofinansowanie w kwocie blisko 270 000 zł.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Daniel Chwastek kieruje swoje serdeczne podziękowania w kierunku Ewy Piwko – Witkowskiej, która udzieliła pomocy i wsparcia w realizację tego projektu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Daniel Chwastek dodał, że pozyskane środki finansowe zostaną przeznaczone na obozy sportowe. Za kilka dni, bo już w sierpniu zawodnicy pojadą na obóz sportowy nad morze, a za rok w góry. Wszyscy czas wolny spędzą na zajęciach sportowo – rekreacyjnych.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Pieniądze zostaną przeznaczone także na treningi i zawody sportowe, ale również na sprzęt sportowy.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Zawodnicy dzięki dofinansowaniu będą mogli uczestniczyć także w rywalizacjach sportowych oraz szkoleniach profilaktycznych.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Reprezentanci zapaśniczych klubów sportowych osiągają liczne sukcesy, Znany na skalę światową jest Adam Gardzioła, który już w sierpniu będzie reprezentował nasz region na Mistrzostwach Świata w Rosji.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Młodsze grono adeptów klubu także bierze udział w licznych zawodach.
loadingŁaduję odtwarzacz...


W czasie wakacji dzieci i młodzież czas wolny spędziły na atrakcjach wodnych w Okunince. Niebawem zawodnicy wyjadą na obóz sportowy do Władysławowa.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Daniel Chwastek dodał, że wszyscy chętni, którzy lubią ruch mile widziani są na treningach.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Bezpośrednich zapisów na zajęcia z zapasów i sumo można dokonać telefonicznie u prezesa i trenera klubów Daniela Chwastka pod numerem telefonu: 606 375 234.

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe