Uwaga! Kaskadowy pomiar prędkości

  • 21.09.2021, 11:13 (aktualizacja 21.09.2021, 11:22)
  • Małgorzata Kryk
Uwaga! Kaskadowy pomiar prędkości
We wtorek (21.09) na drogach prowadzona jest ogólnopolska akcja pomiarów prędkości z jaką poruszają się kierowcy.

Kaskadowy pomiar prędkości - to rodzaj kontroli pojazdów na krótkim odcinku drogi, gdzie znajduje się kilka patroli "drogówki". Kontroli można się spodziewać szczególnie w miejscach, w których wcześniej dochodziło do wypadków: Co jest głównym celem działań na drogach informuje st. asp. Dorota Krukowska – Bubiło, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Akcja ma na celu także zwrócenie szczególnej uwagi na zagrożenia na niektórych odcinkach tras. Policjanci przypominają, że zgodnie z przepisami, pojazd powinien nie tylko stosować się do ograniczeń prędkości, lecz także uwzględniać warunki takie jak: ukształtowanie terenu, widoczność, warunki atmosferyczne czy natężenie ruchu.

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe