Biłgoraj. Malarskie interpretacje Króla Maciusia I

  • 05.12.2021, 14:31
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Malarskie interpretacje Króla Maciusia I
Dwie młode artystki - Julianna Sołtys i Dominika Szubiak z Tęczowej Malarni Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju - zostały nagrodzone w XXII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pn. „Ja i Król Maciuś Pierwszy”. Konkurs zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury im Króla Maciusia Pierwszego w Płocku.

22 listopada 2021 r. rozstrzygnięty został XXII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pn. Ja i Król Maciuś Pierwszy. Tematyka konkursu ściśle związana jest z postacią literacką stworzoną przez Janusza Korczaka, lekarza, pedagoga, przyjaciela i opiekuna dzieci. Ma na celu przybliżyć i przypominać o aktualności idei głoszonych przez Króla Maciusia, obrazować przygody i postrzeganie tej postaci przez jego rówieśników.

Komisja konkursowa w składzie: dr Elżbieta Ciesielska-Zając – artysta plastyk, historyk sztuki, przewodnicząca, Laura Dyczko – artysta plastyk, Płocka Galeria Sztuki, Robert Parzychowski – Grafik Miasta Płocka, Litosława Koper – dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury oraz Jacek Znyk – plastyk, koordynator konkursów Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku - po wnikliwej analizie 437 prac z 60 placówek postanowiła nagrodzić i wyróżnić prace dzieci w wieku od 4 do 16 lat w 4 kategoriach wiekowych.

Wśród laureatów znalazły się dwie wychowanki Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.

I Nagroda w grupie wiekowej 7 – 9 lat przyznana została ośmioletniej Juliannie Sołtys, zaś w kategorii wiekowej 13 – 16 lat czternastoletnia Dominika Szubiak została laureatką II Nagrody. Do konkursu obie dziewczynki przygotowała nauczycielka plastyki Anna Świca.

Protokół i wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace możemy zobaczyć na stronie MDK w Płocku: https://mdk-plock.pl/ogolnopolski-konkurs-plastyczny-ja-i-krol-macius-pierwszy-wyniki/ Laureatkom serdecznie gratulujemy!

/Inf. nadesłana: Anna M. Świca/

Joanna Ferens

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe