Lubaczów. I Gala Wolontariatu przeszła do historii

  • 08.12.2021, 20:34
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. I Gala Wolontariatu przeszła do historii Ks. Mariusz Pastuszak
5 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Z tej okazji, w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie zorganizowano (06.12) Galę Wolontariatu. Uroczystość odbyła się po raz pierwszy w powiecie lubaczowskim. Powstała z potrzeby uhonorowania tych, którzy na co dzień bezinteresownie pomagają innym, podkreśla inicjatorka spotkania, Poseł na Sejm RP, Teresa Pamuła:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas wydarzenia zaprezentowało się wiele organizacji charytatywnych, działających na terenie powiatu lubaczowskiego. Wśród nagrodzonych znaleźli się wolontariusze Szlachetnej Paczki, Caritas, harcerze, a także działający charytatywnie w innych organizacjach. Wszystkie te osoby łączy jedno - chęć pomagania, mówi Liderka Szlachetnej Paczki Rejonu Lubaczów, Danuta Kacprzak:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Gdyby nie ludzie chcący pomagać innym całkowicie bezinteresownie, organizacje charytatywne nie mogłyby działać na rzecz potrzebujących. Wszystkie organizowane akcje opierają się na działaniach wolontariuszy. Jest to duża grupa ludzi. W samym Caritas, na terenie rejonu lubaczowskiego, w działania zaangażowanych jest kilkaset osób, dodaje Dyrektor Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, Ksiądz Marcin Jakubiak:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas wydarzenia uhonorowano najaktywniejszych wolontariuszy medalami i podziękowaniami. Wszyscy obecni mogli obejrzeć również część artystyczną oraz wziąć udział w projekcji filmu " Nędzarz i Madame".

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (59)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe