Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama VINCCI Polska

Punkt noclegowy w Szkole Podstawowej Nr 6 w Zamościu wspiera uchodźców. Pilnie poszukiwani wolontariusze!

Nieustannie do granicy z Polską od strony Ukraińskiej zmierzają dziesiątki tysięcy uchodźców. Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę, do Polski dotarło już ponad półtora miliona uchodźców. W pierwszej kolejności ewakuowani są obywatele Ukrainy, a następnie obywatele państw trzecich m.in. osoby z Afryki, które pracowały i studiowały na Ukrainie. Uchodźcy docierają do przejść granicznych samochodami, na piechotę i pociągami. Na Lubelszczyźnie przygraniczne punkty recepcyjne działają w miejscowościach: Dorohusk, Dołhobyczów, Zosin i Hrebenne. Natomiast na Podkarpaciu uchodźcy są przyjmowani w miejscowościach: Korczowa, Medyka, Budomierz, Krościenko oraz dodatkowo na dworcu kolejowym PKP w Przemyślu. Uchodźcy docierają także pociągami Hutniczą Trasą Szerokotorową do Hrubieszowa. Kobiety z dziećmi, które jada z Charkowa do Hrubieszowa spędzają mnóstwo czasu w podróży często bez jedzenie i picia, bo średni czas w pociągu zajmuje aż dwadzieścia osiem godzin. Dlatego uchodźcy docierający do Polski są nie tylko przestraszeni, ale także przemęczeni. Na dworce kolejowe do Hrubieszowie i Przemyśla docierają przepełnione pociągi, które liczą nawet dwa tysiące osób. Na peronach uchodźcy mogą liczyć na zorganizowane wsparcie wolontariuszy, bo czeka na nich ciepły posiłek, leki i podstawowe środki higieny osobistej.
Punkt noclegowy w Szkole Podstawowej Nr 6 w Zamościu wspiera uchodźców. Pilnie poszukiwani wolontariusze!

Autor: Fot. SP Nr 6 w Zamościu

Warto podkreślić, że jeden z punktów noclegowych znajduje się w Zamościu, a dokładnie w Szkole Podstawowej Nr 6 im. Szymona Szymonowica, gdzie pilnie potrzebne jest wsparcie dorosłych wolontariuszy. Na jakich zasadach działa punkt wparcia dla kobiet i dzieci?

POSŁUCHAJ

Edyta Gomułka dodała, że przyszkolny punkt noclegowy powstał z inicjatywy dyrekcji.
POSŁUCHAJ

Edyta Gomułka poinformowała kto może skorzystać ze wsparcia wolontariuszy i na czym polega oferowana pomoc.
POSŁUCHAJ

Całodobowo kobiety z dziećmi wspierają nauczyciele i rodzice.
POSŁUCHAJ

Punkt noclegowy w Szkole Podstawowej Nr 6 jest miejscem, gdzie kobiety z dziećmi mogą otrzymać tymczasową pomoc.
POSŁUCHAJ

W transporcie kobiet z dziećmi pomagają strażacy oraz ratownicy wodni z rejonowego WOPR w Zamościu, którzy potrzebne dary dostarczają także na granicę.
POSŁUCHAJ
Dowodem na efektywne wsparcie uchodźców są domy zastępcze, gdzie z miłością przyjmowani są przez Polaków i obywateli innych państw.

POSŁUCHAJ

Edyta Gomułka dodała, że na szczęście pomimo braku czasu osób zaangażowanych w pomoc potrzebującym nie brakuje.
POSŁUCHAJ

Edyta Gomułka przyznała, że osoby o dobrych sercach wspierają uchodźców także rzeczowo.
POSŁUCHAJ

Wolontariusz to osoba która drobnym gestem czy miłym słowem jest oparciem psychicznym dla osób potrzebujących. Na jakich zasadach działa wolontariat w SP Nr 6 Zamościu?
POSŁUCHAJ

Jakie cechy charakteru powinien mieć wolontariusz?
POSŁUCHAJ

Zdaniem Edyty Gomułki służba drugiemu człowiekowi, który może znaleźć w nas oparcie to duża radość.
POSŁUCHAJ

Te osoby, które chcą zostać wolontariuszem w SP Nr 6 Zamościu mogą zgłosić chęć pomocy do nauczycielki języka polskiego Edyty Gomułki dzwoniąc pod numer telefonu: 797 939 282.
POSŁUCHAJ

Osoby, które nie maja czasu by poświecić go drugiej osobie, mogą wesprzeć punkt noclegowy w Szkole Podstawowej Nr 6 żywością.

POSŁUCHAJ

Punkt noclegowy działający przy Szkole Podstawowej Nr 6 w Zamościu czynny jest całodobowo. Osoby potrzebujące mogą tam nie tylko się ogrzać, ale również odpocząć i posilić się przed dalszą podróżą.

Należy dodać, że gotowy jest już projekt ustawy, która gwarantuje uchodźcom z Ukrainy bezpłatną opiekę zdrowotną oraz liczne świadczenia socjalne m.in. regulujące dostęp uchodźców z Ukrainy do polskiego rynku pracy. Rodzice mogą liczyć m.in. na świadczenie z programu 500+, a także mogą korzystać z innych programów pomocowych. Rozważane jest również utworzenie długofalowych pakietów integracyjnych dla uchodźców, którzy będą gotowi zostać w Polsce na stałe.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: gośćTreść komentarza: To był Boży ksiądz, Żył ewangelią. Pamiętam jak w szpitalu ,czekając w kolejce ,odmawiał koronkę do Bożego Miłosierdzia. Proste rzeczy są najtrudniejsze. Szanował każdego człowieka i miał wielkie serce dla chorych. Dobry Pasterz.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:30Źródło komentarza: Górecko Kościelne. Spotkanie niepełnosprawnych w I rocznicę śmierci śp. ks. BudzyńskiegoAutor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowaAutor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”