2022-06-19 Zamość, Katedra pw. Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła

  • 19.06.2022, 17:49 (aktualizacja 27.06.2022, 10:32)
  • Joanna Suszko
2022-06-19 Zamość, Katedra pw. Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza…
W niedzielę (19.06) Katolickie Radio Zamość w ramach tzw. Niedzieli Radiowej odwiedziło katedralną parafię pw. Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła w Zamościu.

Jej Proboszczem jest ks.dr Robert Strus, który w rozmowie podkreśla jak ważną rolę przez wieki spełniała właśnie ta świątynia i jak toczy się życie duszpasterskie w parafii.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jedną z bardzo prężnie działających wspólnot przy parafii katedralnej jest Ruch Światło-Życie i kręgi Domowego Kościoła. O charyzmacie i zaletach Domowego Kościoła rozmawialiśmy z Marcinem Jędrzejewskim.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ruchów, stowarzyszeń i wspólnot działających przy katedrze jest bardzo wiele. Aby każda z nich znalazła właściwe sobie miejsce w życiu parafialnym potrzeba koordynacji ich aktywności. Od wielu lat czuwa nad tym Adam Kułaj, który pełni także funkcję zastępcy rady duszpastersko-ekonomicznej, należy do koła różańcowego i jest prezesem Akcji Katolickiej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wśród wspólnot katedralnych bardzo łatwo zauważyć harcerki należące do Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. O służbie i formacji w swojej drużynie opowiedziały Maria Jachtoma i Wiktoria Rek.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Harcerkami, ale też wieloma innymi grupami parafialnymi zajmuje się ks. Maciej Banach, który podkreśla znaczenie współpracy wszystkich duszpasterzy pracujących w parafii katedralnej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Składamy serdeczne podziękowania Księdzu Proboszczowi Robertowi Strusowi za zaproszenie Katolickiego Radia Zamość do parafii oraz za wszelką życzliwość.

Joanna Suszko

Zdjęcia (40)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe