Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama VINCCI Polska

Odpust u Pani Nabroskiej

„Witaj Nabroska Matko jedyna. Uproś nam łaskę u swego Syna. Uproś nam łaskę Niepokalana. Uproś Maryjo, Matko kochana”.
Odpust u Pani Nabroskiej

Autor: Małgorzata Godzisz

Słowa te śpiewają wierni parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Nabrożu podczas odsłaniania łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Szkaplerznej. Nazywana jest też przez nich Panią Nabroską. 16 lipca setki pielgrzymów udaje się do tego miejsca by przeżywać doroczny odpust w uroczystość NMP z Góry Karmel. O czci oddawanej Matce Bożej powiedział Małgorzacie Godzisz proboszcz parafii w Nabrożu ks. Jerzy Truś.

POSŁUCHAJ

W kult do Pani Nabroskiej wpisuje się też specjalna modlitwa – dodał ks. Jerzy Truś.

POSŁUCHAJ

Od dwóch lat w dorocznym odpuście uczestniczą sołtysi z terenu diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Główną sumę odpustową, którą będziemy transmitowali na antenie Katolickiego Radia Zamość odprawi biskup pomocniczy Mariusz Leszczyński. Proboszcz wyraził pragnienie zarówno swoje jak i całej parafii Nabróż.

POSŁUCHAJ

W tym roku to wspólne świętowanie nabiera jeszcze większej wartości, bo od 4 czerwca br. kościół w Nabrożu oficjalnie zyskał tytuł Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej.
 

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel 16 lipca przypomina nam o ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Szkaplerz obok różańca stał się jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych.

Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: gośćTreść komentarza: To był Boży ksiądz, Żył ewangelią. Pamiętam jak w szpitalu ,czekając w kolejce ,odmawiał koronkę do Bożego Miłosierdzia. Proste rzeczy są najtrudniejsze. Szanował każdego człowieka i miał wielkie serce dla chorych. Dobry Pasterz.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:30Źródło komentarza: Górecko Kościelne. Spotkanie niepełnosprawnych w I rocznicę śmierci śp. ks. BudzyńskiegoAutor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowaAutor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”