Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Dom Pomocy Społecznej w Lubaczowie

Jubileuszowa edycja konkursu „Wiem wszystko o mojej miejscowości”

Konkurs „Wiem wszystko o mojej miejscowości” organizowany przez Miejska Bibliotekę Publiczną im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie został rozstrzygnięty.
Jubileuszowa edycja konkursu „Wiem wszystko o  mojej miejscowości”

W ostatni dzień listopada (30.11) laureaci 20. edycji konkursu wraz ze swoimi nauczycielami zebrali się w czytelni lubaczowskiej biblioteki na uroczystym rozdaniu nagród. Wydarzenie było również doskonałą okazją do poznania historii konkursu, który co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony uczniów z całego powiatu lubaczowskiego. Inicjatorem zorganizowania konkursu był św. Roman Ogryzło – podkreślała Katarzyna Pelc-Antonik, dyrektor MBP w Lubaczowie.

POSŁUCHAJ

W kategorii prac historycznych do MBP w Lubaczowie napłynęło 21 prac przygotowanych przez 32 uczniów. Jury obradujące  w składzie:  Zygmunt Kubrak, Ryszard Antonik, Dariusz Sałka postanowiło przyznać pierwszą nagrodę Juli Borowiec ze Szkoły Podstawowej w Oleszycach z Oddziałem Gimnazjalnym. Praca pt. „Kino-dziesiąta muza” powstała pod opieką nauczyciela Tymoteusza Furgały. Jak informowała nagrodzona do przedstawienia historii oleszyckiego kina zainspirował ją film dokumentalny.

POSŁUCHAJ

Przewodniczący komisji, Zygmunt Kubrak w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na wyjątkowość i dojrzałość tejpracy.

POSŁUCHAJ

Wśród 75. prac plastycznych nadesłanych z 14 szkół z powiatu lubaczowskiego szczególną uwagę jury zwróciła praca Łukasza Babij z Łukawca. Czym się wyróżniała? O tym mówił Janusz Szpyt, przewodniczący komisji oceniającej w kategorii plastycznej.

POSŁUCHAJ

Do kategorii fotograficznej swoje zdjęcia zgłosiło 37. uczniów. Według Tomasza Michalskiego i Henryka Wacnika, których zadaniem było wyłonienie najlepszych prac, na pierwsze miejsce zasłużyła Dominika Gmiterek. Zdaniem Tomasza Michalskiego uczennica wybrała rzadko fotografowany obiekt i doskonale poradziła sobie z wytycznymi konkursu.

POSŁUCHAJ

Organizatorem konkursu byli: Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie, Urząd Miasta Lubaczów, Powiatowe Centrum Kultury, Towarzystwo Miłośników Ziemi Lubaczowskiej, Foto Centrum Henryk Wacnik i Muzeum Kresów w Lubaczowie.

Szczegółowe wyniki

Prace historyczne:

1 miejsce- Julia Borowiec za pracę „Kino- dziesiata muza” ze Szkoły Podstawowej w Oleszycach (oddział gimnazjalny) – opiekun Tymoteusz Furgała

 2 miejsce- Wiktoria Kołodziej za pracę „Pomnik Wolnosci w Horyncu – Zdroju” ze Szkoły Podstawowejw Horyńcu- Zdroju - opiekun Agata Nesterek

3 miejsce -Justyna Rokosz, Wiktoria Frącik za pracę „Dawne dzieje Suchej Woli” ze Szkoły Podstawowej w Oleszycach (oddział gimnazjalny) – opiekun Tymoteusz Furgała,

Angelika Rębacz, Aleksandra Janczura za pracę „Ludzie ludziom zgotowali ten los”ze Szkoły Podstawowej w Oleszycach (oddział gimnazjalny) – opiekun Tymoteusz Furgała

Prace fotograficzne:

1 miejsce – Dominika Gmiterek za komplet fotografii pt. „ Kapliczka w Narolu” wykonany pod kierunkiem Pani Anny Kubrak z Zespołu Szkół w Oleszycach.

2 miejsce – Maja Furgała za komplet fotografii pt. „Stary młyn w Lubaczowie” wykonany pod kierunkiem Pani Anny Kubrak  z Zespołu Szkół w Oleszycach.

3 miejsce - Anna Nepelska za komplet fotografii pt. „Krzyż na Polance Horynieckiej-Samotnik pod kierunkiem Pana Lesława Kuchciaka ze Szkoły Podstawowej w Horyńcu- Zdroju.

Prace plastyczne:

1 miejsce - Łukasz Babij za pracę wykonaną pod kierunkiem p. Lucyny Kuchty ze Szkoły Podstawowej w Łukawcu.

2 miejsce – Anna Hec za pracę pt. „Pałac” wykonaną pod kierunkiem p. Grzegorza Wajsa z Zespołu Szkół w Rudzie Różanieckiej.

3 miejsce – Justyna Truchman za pracę wykonaną pod kierunkiem p. Lucyny Kuchty ze Szkoły Podstawowej w Łukawcu.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze