Środa, 20.02.2019

Warcabowy zawrót głowy

  • 13.02.2018, 08:21
  • Alicja Magura
Warcabowy zawrót głowy Jan Artymowicz
W Starym Dzikowie trwa I Turniej Warcabowy „Kochamy rozgrywamy”.

Młodzi warcabiści ze Starego Dzikowa od 02.01 do 16.02 rywalizują ze sobą o udział w Warcabowych Mistrzostwach Polski. Partie nie są standardowymi, błyskawicznymi rozgrywkami. Wiele pojedynków trwa 2-3, a nawet 4 godziny. Więcej informacji o turnieju w rozmowie z Alicją Magurą udzielił Jan Artymowicz, trener Sekcji Warcabowej Stowarzyszenia "Pomóżmy Razem" w Starym Dzikowie, prezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Warcabowego.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

I Turniej Warcabowy „Kochamy rozgrywamy” to nie jedyny przykład na to, że warcaby cieszą się co raz większym powodzeniem. Wzmożone zainteresowanie tą grą można było dostrzec podczas ferii. W licznych ośrodkach kulturalnych, świetlicach czy szkołach organizowane były zajęcia warcabowe. Zdaniem Jana Artymowicza przyczyniła się do tego reforma edukacji.

Ważnym wydarzeniem dla warcabistów z powiatu lubaczowskiego będzie z pewnością Światowa Młodzieżowa Olimpiada Warcabowa.

Światowa Młodzieżowa Olimpiada Warcabowa ma trwać przez dziesięć dni i odbywa  się będzie na przełomie września i października.

 

Alicja Magura

Zdjęcia (11)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe