Tenisowe przygotowania księży

  • 29.03.2018, 10:30 (aktualizacja 29.03.2018, 12:13)
  • Małgorzata Zaręba
Tenisowe przygotowania księży
W Loreto we Włoszech w dn. 10-12.04 odbędzie się Europejski Turniej Tenisowy dla Biskupów, Księży i Diakonów, w którym udział wezmą dwaj księża z naszej diecezji Zamojsko - lubaczowskiej: ks. Czesław Koraszyński i ks. Janusz Wyłupek.

Europejski Turniej Tenisowy to duże wydarzenie, do którego księża przygotowują się na hali tenisowej zamojskiego OSiR od dawna.Są to nie tylko godziny czasu spędzone na korcie, mnóstwo wyrzeczeń, ale także włożone w grę poświecenie i wysiłek. Europejski Turniej Tenisowy zostanie rozegrany w kategoriach: +45, +55, +65 i open. Wezmą w nim dział pasjonaci tenisa zimnego z różnych zakątków świata.Polskę reprezentować będą księża, którzy na swoim koncie mają liczne trofea z rożnego typu zawodów. Ks. Czesław Koraszyński, kapelan szpitala Jana Pawła II, który w tenisa zimnego gra już od trzynastu lat ma na swoim koncie m.in. złoto z Mistrzostw Polski, a także wicemistrzostwo Mistrzostw Świata. Zdaniem ks. Koraszyńskiego w zdobywaniu sukcesów ważne jest ogranie, czyli stały kontakt z piłką.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Janusz Wyłupek z Łazisk, który w tenisa gra od czternastu lat dwukrotnie zdobył brąz na Mistrzostwach Księży w Krakowie i Żywcu. Przyznał, że pasję do tej dyscypliny zaszczepił w nim kolega, nauczyciel wychowania fizycznego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Janusz Wyłupek dodał, ze tenis ziemny wymaga stałego kontaktu z piłką, minimum raz w tygodniu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Czesław Koraszyński stwierdził, że poprzez systematyczną grę na korcie zawodnik nabywa umiejętność przewidywania piłek, jakich może spodziewać się ze strony rywala.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W Europejskim Turniej Tenisowym wezmą udział tenisiści reprezentujący różne narodowości.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zawsze podczas zawodów silnie obsadzony skład prezentują księża z Polski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na Mistrzostwa Świata zawodnicy z Polski uznawani są przez zawodników z zagranicy jako najbardziej sportowy naród.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Rozgrywkom tenisowym zawsze towarzyszy wspaniała atmosfera.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Czesław Koraszynski udział w zawodach traktuje jako nabywanie nowych doświadczeń.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Janusz Wyłupek zdradził, że receptą na sukces jest bardzo dobre przygotowanie i wara w sukces.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zdaniem ks. Koraszyńskiego powodzenie w turnieju zależy przede wszystkim od szczęścia.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Księża ubolewają, że naszą diecezję na różnego rodzaju zawodach tenisowych reprezentuje tak mała ilość księży. Dlatego zachęcają do wspólnej gry na kocie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Janusz Wyłupek, który w tenisa zimnego gra już kilkanaście lat stwierdził, że ten sport jest jedną z atrakcyjniejszych dyscyplin.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na zbliżający się Europejski Turniej Tenisowy życzymy księżom  dobrych piłek i celnych uderzeń oraz wszelkiej pomyślności w karierze sportowej. Mamy nadzieję, że i tym razem księżom reprezentującym naszą diecezję uda się stanąć na podium wśród najlepszych.

 

Więcej o Europejskim Turnieju Tenisowym w Loreto usłyszymy w środę (04.04) w audycji Rozmowa dnia o godz. 11.15 i 15.40. Gośćmi rozmowy będą reprezentanci Polski naszej diecezji ks. Czesław Koraszyński i ks. Janusz Wyłupek.

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe