Poniedziałek, 21.01.2019

Wyprawa Otwartych Oczu w Górecku Kościelnym

  • 12.05.2018, 18:04 (aktualizacja 15.05.2018 08:14)
  • Joanna Ferens
Wyprawa Otwartych Oczu w Górecku Kościelnym
Ponad pół tysiąca osób zrzeszonych w Ruchu Światło-Życie Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej spotkało się (12.05) w Górecku Kościelnym na "Wyprawie Otwartych Oczu".

Wydarzenie rozpoczęło się tradycyjnym pieszym rajdem gwiaździstym z trzech miejsc. Rejon biłgorajski rozpoczął swoją wędrówkę w miejscowości Trzepietniak, rejony tomaszowski i lubaczowski w Józefowie, zaś zamojski i hrubieszowski – w Tereszpolu. Wszyscy spotkali się w Górecku Kościelnym, gdzie centralnym punktem dnia była Eucharystia.

Przewodniczył jej proboszcz parafii pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Górecku Kościelnym, ks. Jarosław Kędra, który witał wszystkich zebranych i podkreślał wielkie znaczenie tego dnia dla wszystkich działających w Ruchu Światło-Życie:

Podziękowania za obecność i pomoc w organizacji wyprawy dziękował diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie, ks. Dariusz Babiak:

Diecezjalny Moderator Domowego Kościoła, ks. Leszek Boryło wyjaśnia, że Wyprawa Otwartych Oczu to doskonały czas, aby zatrzymać się w życiowym biegu i znaleźć czas dla Boga i drugiego człowieka:

W wyprawie wzięli również udział harcerze zrzeszeni w Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej, działający w Harcerskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym m.in. wywiadowca Damian Skiba z I Hrubieszowskiej Drużyny Harcerzy ‘Ogień’, który wyjaśnia, jaką rolę harcerze mieli tutaj do spełnienia:

Moderator oazy w rejonie biłgorajskim, ks. Sebastian Koper uważa, że to wydarzenie to wspaniała i kreatywna alternatywa na spędzenie wolnego czasu:

W wyprawie wzięło udział ponad 500 osób, a wśród nich była Julia Kukułowicz z Zamościa i Jakub Węcławik ze Skierbieszowa, którzy przyznali, że było to dla nich wyjątkowe spotkanie z Bogiem i drugim człowiekiem:

"Wyprawa Otwartych Oczu" inicjatywa szczególna, przeznaczona dla każdego, gdyż zaproszeni są wszyscy, którzy chcą szukać śladów Pana Boga w pięknie otaczającego nas świata i pragną doświadczyć spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem.

Joanna Ferens

Zdjęcia (48)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ks. F. Greniuk
Ks. F. Greniuk 13.05.2018, 18:49
gratuluję

Pozostałe