Niedziela, 24.02.2019

Będzie bezpieczniej

  • 11.10.2018, 13:43 (aktualizacja 11.10.2018 13:48)
  • Małgorzata Kryk
Będzie bezpieczniej
W Zamościu pojawiły się cztery specjalnie oznakowane przejścia dla pieszych.

„Zebry” pojawiły się przy zamojskich szkołach i zostały dofinansowane przez Fundację Orlen - Dar Serca. Kiedy w ubiegłym roku Fundacja ogłosiła program ph „Bezpieczna Droga Do Szkoły”, zamojski Zarząd Dróg Grodzkich zgłosił do dofinansowania 4 miejsca, które znajdują się w pobliżu szkół. Są to:

ul. Świętego Piątka – przy skrzyżowaniu z ul. Orlą (w pobliżu SP nr 6),
ul. Lwowska – przy Kuratorium Oświaty (w pobliżu SP nr 2),
ul. Partyzantów – w pobliżu II LO,
oraz ul. Kilińskiego – w pobliżu III LO.
Właśnie w tych miejscach pojawiły się nowo oznakowane przejścia dla pieszych w kolorze biało – czerwonym. Nawierzchnia przejść wykonana jest w technologii grubowarstwowej, a „zebry” doświetlone są za pomocą aktywnych znaków „przejście dla pieszych” (D6). Dzięki takiemu rozwiązaniu poprawiła się widoczność przejścia, a to znacząco wpłynie na bezpieczeństwo i komfort pieszych.

Małgorzata Kryk
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe