Niedziela, 22.09.2019

Sympozjum

  • 19.10.2018, 10:44 (aktualizacja 20.10.2018, 18:29)
  • Joanna Mazurek
Sympozjum
"100 rocznica odzyskania niepodległości – kształtowanie postaw patriotycznych w szkole” – sympozjum pod tym hasłem odbyło się wczoraj (18.10) w Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. o. Pio w Zamościu.

Było to wspólne przedsięwzięcie samej szkoły oraz zamojskiego oddziału Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, a także Wydziału Nauki i Wychowania Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Zamościu. Dyrektor szkoły, ks. Mariusz Skakuj podkreślał, że  kształtowanie postaw patriotycznych odbywa się nie tylko w placówkach oświatowych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W sympozjum udział wziął pasterz diecezji zamojsko-lubaczowskiej bp Marian Rojek. W rozmowie z Katolickim Radiem Zamość zwrócił uwagę, że najlepszym sposobem wychowania jest przykład własnego życia. Podkreślił także, że wartości, jakimi są Bóg, honor i ojczyzna, są ze sobą złączone.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pierwszą prelekcję wygłosił podczas sympozjum ks. Robert Strus. który swoje wystąpienie poświecił definicji patriotyzmu i jej odmianom.
Rozumienie patriotyzmu bardzo zależy od  światopoglądu, od pewnego systemu filozoficznego –  tłumaczył ks. Strus.

loadingŁaduję odtwarzacz...

O patriotyzmie pokolenia solidarności mówił Adam Kułaj. Zwycięstwu 'Solidarności” w roku 1980 towarzyszył, jak tłumaczył Adam Kułaj, wielki zapał ludzi i zbratanie grup społecznych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Uczestnicy sympozjum popularno-naukowego wysłuchali także wystąpienia Bogdana Leszczuka, który omówił drogi do niepodległości w roku 1918.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypomnijmy, że sympozjum '100 rocznica odzyskania niepodległości – kształtowanie postaw patriotycznych w szkole” współorganizowały Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. o. Pio, zamojski oddział Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Wydział Nauki i Wychowania Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Zamościu.

Joanna Mazurek

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe