Poniedziałek, 21.01.2019

Śnieg, czyli świetne warunki do morsowania

  • 16.12.2018, 19:35 (aktualizacja 17.12.2018 12:20)
  • Małgorzata Kryk
Śnieg, czyli świetne warunki do morsowania
Temperatura na minusie, śnieg oraz zimna woda to doskonała pogoda na morsowanie. W każdą niedzielę w samo południe, bo o godz. 12.00 nad Zalewem Miejskim w Zamościu cykliczne spotykają się morsy, czyli miłośnicy lodowatych kąpieli. Dlatego także w ubiegłą niedzielę (16.12) przybyło kilkadziesiąt osób, by wspólnie wejść do wody.

W niedzielę pogoda była mroźna, ale nie dla odważnych morsów, którzy po wspólnej rozgrzewce weszli do wody, która pokryta była lodem. Kazimierz Chmiel, który morsuje od trzech lat, czyli od początku, kiedy powstała grupa przyznał, że przygodę z kąpielami rozpoczął z ciekawości.


Jan i Marta, którzy od kilku lat są zrzeszeni z grupą przyznali, że Zamojski Klub Morsa tworzy wspaniałą atmosferę, a motywacją do morsowania było sprawdzenie własnych możliwości.

Jakie emocje towarzyszą w momencie zetknięcia z zimną wodą?

Jakie korzyści z zimnych kąpieli dostrzegają morsy?

Kąpiel dla morsów jest  przyjemnością, dlatego średni czas przebywania w wodzie jest indywidualny. Osoby, które chcą rozpocząć przygodę z zimnymi kąpielami powinny przynieść ze sobą strój kąpielowy, a także ręcznik i ciepłe ubrania. Morsy to osoby o pozytywnym nastawieniu, dlatego zachęcają wszystkich chętnych do wspólnego wejścia do wody.

Celem kąpieli porą zimową jest utrzymanie sprawności zdrowia i ciała, a także hartowanie organizmu. Zamojski klub Morsa szykuje się do świątecznej kąpieli, dlatego z tej okazji w najbliższy piątek (21,12) o godz. 20.00 miłośnicy zimnych kąpieli spotkają się na nocnym morsowaniu z pochodniami.

Organizatorem niedzielnych spotkań, które zawsze odbywają się o godz. 12.00 jest jest Zamojski Klub Morsa.  
                    
                                                                        Wszystkich serdecznie zapraszamy

Rozmowa z morsami

Filmy z morsowania

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (61)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe