Stary Dzików. Finał XVII Regionalnego Przeglądu Grup Obrzędowych

  • 04.02.2019, 23:27
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Stary Dzików. Finał XVII Regionalnego Przeglądu Grup Obrzędowych Ks. Mariusz Pastuszak
W Starym Dzikowie już po raz siedemnasty (03.02) odbył się Regionalny Przegląd Grup Obrzędowych „Wątki Folkloru Ludowego”.

Wystąpiło 10 grup obrzędowych, które zaprezentowały między innymi, regionalne zwyczaje związane z darciem pierza, kiszeniem kapusty, kolędowaniem czy uroczystością weselną. O zasadności takiego rodzaju przeglądu mówi przewodniczący jury, zasłużony pracownik Muzeum Etnograficznego w Rzeszowie, doktor Andrzej Karczmarzewski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Grand Prix Przeglądu otrzymał Zespół Kolędniczy z Łazor działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Harasiukach, prezentujący „Herody z Dziadem”. To doświadczony zespół, mówi Dyrektor GOK-u Tadeusz Papież:

loadingŁaduję odtwarzacz...

O kontynuacji tego regionalnego wydarzenia zapewnia Wójt Gminy Stary Dzików, Tomasz Jabłoński:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zespoły otrzymały pamiątkowe gliniaczki i nagrody pieniężne.

Ks. Mariusz Pastuszak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe