Niedziela, 24.02.2019

Festiwal Polskiej Żywności

  • 10.10.2016, 13:41 (aktualizacja 14.10.2016 11:53)
  • Katarzyna Muszyńska
Festiwal Polskiej Żywności
Polska żywność, wolna od GMO i pochodząca prosto od rolnika to lekarstwo na wszystkie choroby cywilizacyjne.

Wczoraj na zamojskim rynku odbył się festiwal właśnie o takiej żywności. Jak podkreślił poseł Jarosław Sachajko, że nie potrzebujemy żywności genetycznie modyfikowanej, bo nie wiemy jak ona na nas wpływa.

Sir Julian Rose, który jest prezesem Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi powiedział, że polska żywność jest najlepsza na świecie. Skoro Anglik tak chwali nasze dobro narodowe powinniśmy bardziej jej chronić – zaznaczyła w rozmowie z Katarzyną Muszyńską Jadwiga Łopata, wiceprezes tej koalicji.

Podczas festiwalu można było skosztować produktów, które wytwarzane są w gospodarstwach ekologicznych. Bogdan Hara, właściciel takiego miejsca w Jasieniu powiedział nam co można uprawiać ekologicznie.

W trakcie imprezy wolontariusze do puszek zbierali datki na Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach. Natomiast od 18.00 do 21.00 na scenie Rynku Wielkiego wystąpiły zespoły muzyczne w koncercie charytatywnym. Można było posłuchać Szalom Chełm, zespołu Rdza oraz Pawła Kukiza.

Katarzyna Muszyńska

Zdjęcia (13)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe