Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama KrisHome BLUE

Kierowco - „Łapki” na kierownicę

W dniach 22-31.03 na drogach całej Polski prowadzona jest akcja pn. „Łapki” na kierownicę.
Kierowco - „Łapki” na kierownicę

Autor: Fot. KMP w Zamościu

Działania są uzupełnieniem prowadzonej w tym miesiącu policyjnej akcji pn. „Na drodze – Patrz i słuchaj”, której istotnym elementem jest zwrócenie uwagi uczestników ruchu drogowego na konsekwencje rozproszenia uwagi podczas korzystania z drogi. Bowiem do urządzeń technicznych rozpraszających uwagę kierowców podczas jazdy można zaliczyć: nawigację, radio oraz telefon komórkowy. Ta nowoczesna technologia, która jest ogólnodostępna w samochodach może być skutkiem poważnych zdarzeń drogowych. Dlatego policjanci w ramach akcji Kierowco - „Łapki” na kierownicę będą kontrolować czy kierowcy w czasie jazdy nie korzystają z telefonów trzymanych bezpośrednio w rękach. O głównych założeniach tej inicjatywy powiedziała oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim sierż. szt. Małgorzata Pawłowska.

POSŁUCHAJ

Sierż. szt. Małgorzata Pawłowska poinformowała jaka kara finansowa grozi kierowcy za rozmowę telefoniczną podczas prowadzenia samochodu.
POSŁUCHAJ

W 2022 roku policjanci ujawnili 52 307 przypadków korzystania podczas kierowania pojazdem z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Podczas akcji „Łapki” na kierownicę użytkownicy aplikacji Yanosik otrzymają materiały edukacyjne w formie quizu dot. konsekwencji korzystania przez kierujących podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Za bezbłędną odpowiedź na pytania będzie można otrzymać Certyfikat Odpowiedzialnego Kierowcy. Warto zaznaczyć, że koncentrację kierowców często rozpraszają rozmowy telefoniczne prowadzone podczas jazdy, a uwagę pieszych może zagłuszać słuchanie głośnej muzyki poprzez urządzenia typu: telefony, MP3 czy MP4. Pieszy słuchający głośniej muzyki, zwłaszcza przez słuchawki może nie usłyszeć sygnałów dźwiękowych: klaksonu, sygnału pojazdu uprzywilejowanego oraz wielu innych dźwięków, które mogą świadczyć o konieczności zachowania ostrożności. Pamiętajmy, że bez względu na to czy kierujemy samochodem czy poruszamy się drogą dla pieszych lub rowerzystów z drogi powinniśmy korzystać w sposób bezpieczny. Dla własnego bezpieczeństwa powinniśmy stosować się do zasady, której hasło policyjnej marcowej akcji brzmi „Na Drodze – Patrz i Słuchaj!”.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Teresa i MieczyslawTreść komentarza: Szcęść Boże w drodze. Uklondla MatuchnyData dodania komentarza: 1.07.2025, 11:02Źródło komentarza: Łukowscy pielgrzymi w drodze do Pani RoztoczaAutor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Temat bardzo ważny i na czasie Brawo Kasiu💪Data dodania komentarza: 23.06.2025, 10:59Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: Anna GarczynskaTreść komentarza: Brawo 👏👏Data dodania komentarza: 13.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Michał AdamczukAutor komentarza: Dorota ChmielewskaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za przekazanie słuchaczom ważnych dla naszej przyszłości informacji. Działajmy razem dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Włączmy się w zbiórkę jak wolontariusze pobierając kartę podpisów ze strony wartoscidlaprzyszlosci.pl Każdy podpis jest na wagę złota. Angażujmy się.Data dodania komentarza: 22.05.2025, 00:30Źródło komentarza: Wartości dla Przyszłości. Obywatelski projekt ustawy gwarantującej religię lub etykę w szkole