Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Rumunia 25-30 września 2025 r. (6 dni)

Odkryj niezwykłe piękno Rumunii – od tajemniczej Transylwanii z legendarnym Zamkiem Drakuli, przez malownicze Karpaty, aż po zabytkowe monastyry i średniowieczne miasta wpisane na listę UNESCO. Poznaj fascynującą historię, lokalny folklor i zachwyć się przyrodą, która czyni ten kraj wyjątkowym. Idealna podróż dla miłośników kultury, przygód i malowniczych krajobrazów!
Rumunia 25-30 września 2025 r. (6 dni)

 

Bukareszt i Skarby Rumunii

w terminie 25–30.09.2025 r.

 

Plan wycieczki:

Dzień 1: Zbiórka i wyjazd do Rumunii

Zbiórka na parkingu przy Kościele parafialnym pw. Matki Bożej Królowej Polski. Przejazd nocy do Rumunii.

Dzień 2: Alba Iulia i Kluż-Napoka

1. Kluż-Napoka

Kościół św. Michała: Gotycki kościół z wysoką wieżą, będący symbolem miasta. Ogród Botaniczny: Jeden z największych ogrodów botanicznych w Europie, z różnorodnymi sekcjami tematycznymi, w tym japońskim ogrodem i szklarnią. Plac Unirii: Historyczne serce miasta z pomnikiem króla Macieja Korwina.

2. Alba Iulia – Twierdza Alba Carolina

Monumentalna forteca w stylu Vauban, zbudowana w XVIII wieku. Jest symbolem zjednoczenia Rumunii w 1918 roku. Zwiedzający mogą podziwiać bramy fortecy, cerkiew koronacyjną oraz katedrę św. Michała – jedną z najstarszych katedr w kraju. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: Zamek Drakuli w Bran i Sibiu

1. Zamek Bran

Zamek, znany jako siedziba legendarnego Drakuli, choć w rzeczywistości Vlad Palownik nigdy tam nie mieszkał. Położony malowniczo na wzgórzu, otoczony legendami o wampirach. W środku znajdują się eksponaty związane z historią i kulturą regionu.

2. Sibiu

Plac Wielki (Piața Mare): Centrum Sibiu z barokowymi budynkami, takimi jak Pałac Brukenthal i Katedra Rzymskokatolicka. Most Kłamców: Żelazny most z XIX wieku, otoczony lokalnymi legendami. Mówi się, że most „upada”, jeśli ktoś skłamie podczas jego przekraczania. Wieże miejskie: Pozostałości średniowiecznych fortyfikacji, oferujące panoramiczne widoki. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4: Bukareszt – Stolica Rumunii

1. Pałac Parlamentu

Jeden z największych budynków administracyjnych na świecie. Zbudowany za czasów dyktatora Nicolae Ceaușescu, symbolizuje przepych komunistycznej Rumunii. Składa się z ponad 1 000 pomieszczeń i imponujących wnętrz pełnych marmuru, kryształów i złota. Warto skorzystać z przewodnika, by poznać historię jego powstania.

2. Calea Victoriei

Główna arteria Bukaresztu, pełna luksusowych sklepów, eleganckich kawiarni i historycznych budowli. Na trasie znajdują się m.in. Pałac Królewski, obecnie Muzeum Narodowe Sztuki, oraz Hotel Capsa – ulubione miejsce spotkań artystów.

3. Stare Miasto (Lipscani)

Serce historycznego Bukaresztu z brukowanymi uliczkami, pełne urokliwych knajpek, restauracji i barów. Warto odwiedzić zabytkową cerkiew Stavropoleos oraz ruiny Curtea Veche – dawnej rezydencji hospodarów wołoskich.

4. Ateneum Rumuńskie

Klasycystyczny budynek z kopułą i kolumnadą, który jest siedzibą Filharmonii Rumuńskiej. Wnętrze zdobią freski przedstawiające najważniejsze wydarzenia z historii Rumunii. To także popularne miejsce koncertów. Obiadokolacja w hotelu i nocleg.

Dzień 5: Zamek Peleș i Braszów

1. Zamek Peleș (Sinaia)

Bajkowa rezydencja królewska w stylu neorenesansowym, otoczona górami Bucegi. Wnętrza zachwycają bogactwem detali: zdobione sufity, ręcznie rzeźbione meble, imponująca kolekcja zbroi i sztuki. Wokół zamku znajdują się piękne ogrody i parki.

2. Braszów

Czarny Kościół (Biserica Neagră): Gotycki kościół z XV wieku, największy tego typu w Europie Wschodniej. Znany z kolekcji orientalnych dywanów oraz największych organów w regionie. Plac Rady (Piața Sfatului): Urokliwe serce miasta, otoczone kolorowymi kamienicami. Na środku placu stoi ratusz, w którym mieści się muzeum historyczne. Spacer wzdłuż murów miejskich: Zachowane fragmenty obwarowań oraz wieże strażnicze (np. Biała i Czarna Wieża). Nocleg i kolacja.

Dzień 6: Turda/kopalnia i wyjazd w drogę powrotną do Polski

Kopalnia Soli w Turdzie to unikalne miejsce, które łączy historyczne znaczenie z nowoczesnym designem i atrakcjami. To nie tylko zabytek, ale także centrum rozrywki i relaksu.

 

Cena 2800 zł

Cena zawiera:

  • 4 noclegi;

  • Wyżywienie HB;

  • Transport zgodnie z programem;

  • Opiekę pilota i usługę przewodnika ;

  • Bilety wstępów;

  • System Tour Guide;

  • Ubezpieczenie turystyczne.

Zaliczka przy zapisie 1000 zł.

Kolejność programu wycieczki może ulec zmianie, w zależności od nieprzewidzianych okoliczności czy warunków pogodowych.

 

Masz pytania? Zadzwoń: 507 185 686 
lub wejdź na stronę heaventour.pl
 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Temat bardzo ważny i na czasie Brawo Kasiu💪Data dodania komentarza: 23.06.2025, 10:59Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: Anna GarczynskaTreść komentarza: Brawo 👏👏Data dodania komentarza: 13.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Michał AdamczukAutor komentarza: Dorota ChmielewskaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za przekazanie słuchaczom ważnych dla naszej przyszłości informacji. Działajmy razem dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Włączmy się w zbiórkę jak wolontariusze pobierając kartę podpisów ze strony wartoscidlaprzyszlosci.pl Każdy podpis jest na wagę złota. Angażujmy się.Data dodania komentarza: 22.05.2025, 00:30Źródło komentarza: Wartości dla Przyszłości. Obywatelski projekt ustawy gwarantującej religię lub etykę w szkoleAutor komentarza: ZamościaninTreść komentarza: Brawo Wirkowice!!!Data dodania komentarza: 20.05.2025, 22:03Źródło komentarza: Obchody 1000-lecia Korony Polskiej w Wirkowicach