Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Fotele ogrodowe – połączenie designu i funkcji w Twoim ogrodzie

Fotele ogrodowe nie tylko zapewniają wygodę podczas relaksu na świeżym powietrzu, ale także stanowią ważny element aranżacyjny ogrodu. Tym samym stają się one niezbędnym wyposażeniem przestrzeni ogrodowej – tym bardziej teraz, gdy letni sezon wypoczynkowy zbliża się coraz większymi krokami. Z poniższego artykułu dowiesz się, jak dopasować fotele do ogrodu, by maksymalnie wykorzystać ich potencjał.
  • 15.05.2024 08:48
  • Autor: Grupa tipmedia
Fotele ogrodowe – połączenie designu i funkcji w Twoim ogrodzie

Fotele ogrodowe Cloveris – drewniane, aluminiowe czy technorattanowe?

Współcześnie fotele ogrodowe są produkowane z najróżniejszych materiałów i omówienie ich wszystkich w tak krótkim artykule byłoby niemożliwe. Dlatego bazując na ofercie sklepu internetowego Cloveris, postanowiliśmy skupić się na meblach drewnianych, aluminiowych i wykonanych z technorattanu:

  • drewniane fotele – charakteryzują się naturalnym urokiem i trwałością, doskonale wpisując się w rustykalne i klasyczne aranżacje ogrodowe. Zapewniają one elegancję oraz odporność na warunki atmosferyczne, jednak wymagają regularnej konserwacji. Z drugiej strony, fotele o bardziej minimalistycznym designie, wykonane z drewna egzotycznego, znakomicie pasują do nowego budownictwa;
  • aluminiowe fotele – są lekkie, łatwe w utrzymaniu i odporne na warunki atmosferyczne, idealne do nowoczesnych ogrodów. Ich minimalistyczny design sprawia, że pasują do różnych stylów aranżacji, dodając przestrzeni lekkości i elegancji;
  • fotele technorattanowe – są to eleganckie i wytrzymałe meble, które idealne pasują do ogrodów miejskich. Posiadają one modny wygląd, który harmonijnie komponuje się z nowoczesnymi aranżacjami ogrodowymi. Są odporne na warunki atmosferyczne i łatwe w pielęgnacji.

Jak opisane przez nas meble prezentują się w praktyce? Obejrzyj fotele ogrodowe Cloveris na stronie internetowej sklepu!

Jak krok po kroku dopasować fotele ogrodowe do przestrzeni?

Jak wybrać idealne fotele ogrodowe? Zwróć uwagę przede wszystkim na następujące aspekty:

  • Pomiar przestrzeni: Dokładnie zmierz dostępną przestrzeń w ogrodzie lub na tarasie, aby wybrać odpowiednio wielkość i liczbę foteli.
  • Styl aranżacji: Określ preferowany styl aranżacji ogrodu: rustykalny, nowoczesny czy klasyczny? To pozwoli Ci dobrać fotele, które będą pasowały do całej kompozycji.
  • Funkcjonalność: Zastanów się, jakie funkcje powinny mieć fotele — czy mają być składane, regulowane czy mieć podłokietniki.
  • Komfort: Wybierz fotele, które zapewnią komfort podczas długich godzin relaksu na świeżym powietrzu, zwracając uwagę na materiał tapicerki oraz kształt siedziska i oparcia.

Oczywiście zastanów się też, ile osób ma korzystać na co dzień z mebli. Odpowiedź na to pytanie pomoże Ci dobrać odpowiednią wielkość zestawu.

Więcej luksusowych mebli ogrodowych? Znajdziesz je w sklepie Cloveris

Jeśli szukasz więcej luksusowych mebli ogrodowych, zapraszamy do sklepu Cloveris, gdzie znajdziesz bogaty wybór wysokiej jakości foteli ogrodowych oraz innych elementów aranżacji, które połączą design i funkcjonalność w Twoim ogrodzie. Odkryj ofertę tego sklepu i stwórz wymarzoną przestrzeń do relaksu na świeżym powietrzu już dziś!

Artykuł sponsorowany