Nie jesteś sam(a)

  • 08.08.2019, 08:57
  • Joanna Mazurek
Nie jesteś sam(a)
Przemoc w rodzinie to wciąż temat, o którym osoby jej doznające mówią niechętnie. Często dotyka ona osoby bezbronne, takie jak dzieci i seniorzy.

Aby poprawić jakość i zwiększyć dostępność usług świadczonych na rzecz osób zagrożonych i doznających przemocy w rodzinie, na terenie Powiatu Tomaszowskiego do końca roku realizowany będzie projekt „Sprawnie- Skutecznie- Efektywnie”. Jest to projekt konkursowy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” Edycja 2019. Projekt realizowany jest w partnerstwie z podmiotami z Powiatu Tomaszowskiego i partnerami współpracującymi ze Specjalistycznym Ośrodkiem Wsparcia w Tyszowcach, który jest partnerem wiodącym. Grupy docelowe w projekcie to dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, przedstawiciele służb i instytucji, osoby korzystające z pomocy społecznej, zagrożone i dotknięte przemocą domową oraz seniorzy.
Realizacja projektu jest w tej chwili na etapie promocji i rekrutacji osób - wyjaśnia Anna Sikorska, koordynator projektu i kierownik Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia w Tyszowcach.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Oprócz punktów konsultacyjnych, w których prowadzone będzie poradnictwo psychologiczne, prawne i pedagogiczne, w ramach projektu odbędą się m.in. warsztaty dla przedstawicieli służb i instytucji, warsztaty dla uczniów. Planowane jest także utworzenie grup wsparcia dla osób zagrożonych bądź dotkniętych przemocą domową.
Zgłoszenia i szczegółowe informacje na temat bezpłatnych działań w poszczególnych gminach można uzyskać w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia w Tyszowcach kontaktując się osobiście, telefonicznie bądź mailowo tel. 84 66-19-587, kom. 570-22-00-23, e-mail: [email protected]

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypomnijmy, że projekt realizują Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia w Tyszowcach w partnerstwie z podmiotami z Powiatu Tomaszowskiego i partnerami współpracującymi ze SOW Tyszowcach, w tym m.in. z Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe