Lubaczów. Uroczystości odpustowe u Karola Boromeusza

  • 06.11.2019, 11:24
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. Uroczystości odpustowe u Karola Boromeusza
W parafii pw. Świętego Karola Boromeusza w Lubaczowie odbyły się (03.11) uroczystości odpustowe.

Okazją do uzyskania odpustu było liturgiczne wspomnienie Świętego Karola Boromeusza, biskupa, przypadające 04 listopada br. Centralnym wydarzeniem parafialnych uroczystości była „suma odpustowa”, której przewodniczył i podczas której Słowo Boże wygłosił Dziekan Dekanatu Cieszanów, Ksiądz Józef Dudek. Karol Boromeusz jest przykładem gorliwej pracy duszpasterskiej, stwierdził w homilii Ksiądz Józef Dudek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Sumista przywołał także słowa modlitwy Świętego Karola Boromeusza.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W tej parafii, po południu, można było także uczestniczyć w kolejnym koncercie podczas IV Lubaczowskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej. Tym razem muzykę baroku zaprezentował w swoim wykonaniu wykładowca Katedry Muzyki Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego w Częstochowie i organista kościoła Rektorackiego w Częstochowie, Jan Mroczek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

To był przedostatni koncert podczas tego Festiwalu. Na ostatni organizatorzy zapraszają już w najbliższą niedzielę 10. listopada o godzinie 18.00.

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (45)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe