Odpust Porcjunkuli ku czci Matki Bożej Anielskiej

  • 30.07.2020, 12:58 (aktualizacja 31.07.2020, 11:08)
  • Joanna Suszko
Odpust Porcjunkuli ku czci Matki Bożej Anielskiej fot. Parafia pw. Chrystusa Króla w Biłgoraju
W niedzielę 2 sierpnia w kościołach franciszkańskich i parafialnych można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli.

Odpust związany jest ze św. Franciszkiem - wyjaśnia o. Krystian Olszewski gwardian klasztoru ojców bernardynów w Radecznicy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ojcowie bernardyni zapraszają do udziału w odpuście. W Bazylice Objawień św. Antoniego w Radecznicy sumie odpustowej o godz. 12:00 będzie przewodniczył bp Jan Sobiło, biskup pomocnicy diecezji charkowsko-zaporoskiej.

Przypomnijmy, że odpust zupełny można uzyskać dla siebie lub ofiarować go za zmarłych. Należy spełnić kilka warunków. Jak informują bernardyni, czynnością przepisaną do uzyskania tego odpustu jest pobożne nawiedzenie kościoła franciszkańskiego lub parafialnego z równoczesnym odmówieniem modlitw Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Ponadto wymagane są trzy warunki: sakramentalna spowiedź. Komunia święta i modlitwa według intencji Ojca Świętego. Należy też wykluczyć wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.

 

Joanna Suszko

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe