„Do pracy jeżdżę rowerem”.

  • 27.10.2020, 11:16 (aktualizacja 27.10.2020, 11:25)
  • Małgorzata Kryk
„Do pracy jeżdżę rowerem”.
W ostatnim czasie, w różnych punktach Zamościa pojawiło się 20 rowerów. Zostały one pomalowane w kolorach herbu miasta i przyozdobione kwiatami. Rowery te stanowią nie tylko ozdobę, ale mają też przypominać i zachęcać do udziału w akcji ph. „Do pracy jeżdżę rowerem”.

Do akcji może włączyć się każdy mieszkaniec Zamościa, a jej celem jest podróżowanie do pracy jednośladem i promowanie zdrowego i aktywnego trybu życia. Warto jeździć na rowerze chociażby z uwagi na liczne w naszym miesicie prowadzone remonty i wyznaczone objazdy. Na Facebooku można dołączyć do wydarzenia „Do pracy jeżdżę rowerem!” Ukazują się tam ciekawostki i informacje o zaletach jazdy na rowerze.

Co wystarczy zrobić, aby włączyć się w akcję? Zacząć jeździć rowerem do pracy, a zyskujemy: zdrowie, piękną sylwetkę, kondycję, oszczędzamy pieniądze i dbamy o środowisko. Miasto zachęca także do przesyłania swoich zdjęć na rowerach. Najlepsze zostaną opublikowane w kalendarzu miejskim. Do dzieła! więcej o akcji kliknij

Jako rowerzyści musimy pamiętać nie tylko o odpowiednim wyposażeniu i zabezpieczeniu roweru ale także o noszeniu elementów odblaskowych, zwłaszcza teraz po przestawieniu zegarów z pory letniej na zimową, kiedy szybciej zapada zmrok. Elementy odblaskowe oraz oświetlenie, umożliwiają zauważenie osób znajdujących się na drodze z odległości kilkuset metrów, natomiast nieoznakowanych z odległości zaledwie kilkudziesięciu metrów. Odblaski znacząco poprawiają widoczność niechronionych uczestników ruchu drogowego poruszających sie w miejscach, gdzie widoczność jest ograniczona. Apelujemy do wszystkich rowerzystów o zaopatrzenie się w odblaski, za które mogą posłużyć nam: kamizelki, naklejki, zawieszki, smycze czy opaski.

 

 

 

 


 


 

 

 

 

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe