Tomaszowski Jubileusz 400-lecia podsumowany

  • 08.10.2021, 13:06 (aktualizacja 08.10.2021, 13:12)
  • Ewa Monastyrska
Tomaszowski Jubileusz 400-lecia podsumowany
Tomaszów Lubelski 7 października świętował zakończenie obchodów 400-lecia nadania prawa miejskiego.

To właśnie tego dnia król Zygmunt III Waza potwierdził prawo lokacji miasta. O Jubileuszu powiedział burmistrz Tomaszowa Lubelskiego, Wojciech Żukowski. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Uroczystości rozpoczęła msza święta sprawowana w tomaszowskim sanktuarium, podczas której ks. prał. Czesław Grzyb podkreślił jak ważne jest pielęgnowanie historii, tradycji i troska o wartości moralne i religijne. Obecny podczas wydarzenia Wicewojewoda Lubelski, Robert Gmitruczuk zauważył wyjątkowość tomaszowskiej historii.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Michał Mulawa podkreślił, że Tomaszów Lubelski czeka wspaniała przyszłość. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

W czasie trwania jubileuszu Tomaszów Lubelski świętował na wiele sposobów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak podkreślili samorządowcy, współpraca między nimi, a Tomaszowem Lubelskim układa się pomyślnie. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas uroczystości, burmistrz Tomaszowa Lubelskiego, Wojciech Żukowski, za wybitne zasługi w działalności społecznej i samorządowej otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, który został nadany przez Prezydenta Polski, Andrzeja Dudę. Srebrne i brązowe odznaczenia, medale i wyróżnienia otrzymali także poszczególni pracownicy miejscy i działacze społeczni. Uroczystości uświetnił Zespół Folklorystyczny Roztocze. Fotogaleria z wydarzenia dostępna jest na naszej stronie internetowej. Zapraszamy. 

Ewa Monastyrska

Zdjęcia (60)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe