Spotkania akademickie w Bukowinie

  • 19.06.2022, 20:36 (aktualizacja 19.06.2022, 20:42)
  • Joanna Ferens
Spotkania akademickie w Bukowinie
Już po raz XIV w Bukowinie (Gmina Biszcza) odbyły się (19.06) Spotkania Akademickie.

Rozpoczęły się mszą św. w kościele filialnym pw. Ofiarowania NMP w Bukowinie, którą sprawowali proboszcz parafii w Biszczy, ks. Stanisław Bełz, wikariusz ks. Radosław Zaborniak i duszpasterz środowisk akademickich diecezji zamojsko-lubaczowskiej ks. Marek Żur.

Bezpośrednio po Mszy św. okolicznościowy wykład nt. „Obywatel i jego powinności wg Jana Zamoyskiego” wygłosił dr hab. Paweł Skrzydlewski, profesor i rektor Akademii Zamojskiej:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dalsza część wydarzenia miała miejsce w jednym z gospodarstwa agroturystycznych w Bukowinie, gdzie miał miejsce montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Bukowinie. Dyrektor placówki Irena Klecha podkreślała w rozmowie, iż szkoła wychowuje dzieci i młodzież w szacunku do historii i tradycji:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ponadto został również ogłoszony konkurs dla rodzin z wiedzy o Parafii, Gminie, Akademii Zamojskiej i Spotkaniach Akademickich. Tu również dr hab. Paweł Skrzydlewski wygłosił wykład, tym razem na temat „Akademia Zamojska wczoraj i dziś". Z częścią artystyczną wystąpili Zespół „Krzewina” i Szwadron Kawalerii im. 3 Pułku Ułanów Śląskich z Biszczy.

Spotkanie zakończyło rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród oraz biesiada przy ognisku.

Na wydarzenie zaprosili Rektor i Senat Akademii Zamojskiej, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Bukowiny, wójt Gminy Biszcza i Parafia w Biszczy.

Joanna Ferens

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe