Biłgoraj. I Partyzancki Rajd na Osuchy

  • 25.06.2022, 17:16
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. I Partyzancki Rajd na Osuchy
W przeddzień uroczystości upamiętniających największą bitwę partyzancką pod Osuchami odbył się (25.06) I Partyzancki Rajd Rowerowy na Osuchy, aby oddać hołd tym, którzy wierni ideałom walczyli o wolną Polskę.

Chcemy przede wszystkim upamiętnić naszych narodowych bohaterów – tłumaczyła współorganizatorka rajdu, poseł Beata Strzałka:

loadingŁaduję odtwarzacz...

O swoich motywacjach do udziału w rajdzie mówiła Aldona Kozak:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po przejechaniu ok. 35km i dotarciu na miejsce uczestnicy wydarzenia złożyli kwiaty pod pomnikiem na cmentarzu partyzanckim w Osuchach. Rajd zakończył się ogniskiem turystycznym, z poczęstunkiem, konkursami i wspólnym śpiewaniem piosenek partyzanckich. Organizatorem rajdu było Stowarzyszenie Zrównoważonego Rozwoju i Przedsiębiorczości Społecznej.

Joanna Ferens

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe