Nie wsiadajmy za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu

  • 29.11.2022, 11:20 (aktualizacja 29.11.2022, 11:33)
  • Małgorzata Zaręba
Nie wsiadajmy za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu
W weekend (25-27.11) poprzedzający „Andrzejki” na drogach Lubelszczyzny prowadzona była akcja ph. „Alkohol i Narkotyki”.

Andrzejki, które co roku obchodzone są  w nocy z 29 na 30 listopada to okazja do wspólnych spotkań i zabaw. W tym roku okazją do świętowania Andrzejek był miniony weekend i właśnie w sobotę (26.11) późnym wieczorem na zamojskim osiedlu Karolówka doszło do tragicznego zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że dwaj mężczyźni wracali do domu po spotkaniu towarzyskim, gdzie wspólnie spożywali alkohol.Idąc ulicą Rolniczą weszli do rowu melioracyjnego. Jeden z mężczyzn nie zdołał o własnych siłach wyjść z kanału, na skutek czego poniósł śmierć na miejscu. O przebiegu tego zdarzenia informuje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu asp. szt. Dorota Krukowska – Bubiło.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Śledczy prowadzą w tej sprawie postępowania, wyjaśniają dokładny przebieg zdarzenia i jego okoliczności.

W miniony weekend, który był okazją do świętowania Andrzejek celem policyjnych działań było eliminowanie z ruchu kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu lub innych zakazanych środków. Oprócz tego typu zachowań policjanci zwracali także uwagę na inne przestępstwa i wykroczenia popełniane na drodze. Jakie konsekwencje karne grożą za jazdę pod wpływem alkoholu informuje asp. szt. Dorota Krukowska – Bubiło. 
loadingŁaduję odtwarzacz...

Jaka kara finansowa przewidziana jest w stosunku do kierowców, którzy doprowadzą do kolizji po spożyciu alkoholu?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Kary mandatowe za jazdę pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających wysokie są także dla rowerzystów i innych uczestników ruchu drogowego.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Asp. szt. Dorota Krukowska – Bubiło. przestrzega, że w sytuacji, kiedy jesteśmy świadkami, iż kierowca może być po spożyciu alkoholu lub narkotyków powinniśmy jak najszybciej zawiadomić policję.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Pamiętajmy. Jako kierowcy nigdy nie powinniśmy wsiadać za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Jako kierowcy nie możemy również udostępniać pojazdu pijanej osobie. Jednocześnie informujemy, że każdy użytkownik ruchu drogowego może sprawdzić trzeźwość korzystając z bezpłatnego alkomatu. Takie alkomaty są ogólnodostępne na posterunkach Policji i siedzibach Straży Miejskiej.

 

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe