Modernizacja obiekótw sportowych

  • 13.02.2019, 12:54
  • Małgorzata Zaręba
Modernizacja obiekótw sportowych
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu to obiekty sportowe: nowoczesna wielofunkcyjna hala tenisowa, duża hala sportowa, siłownia, boiska do piłki nożnej i siatkowej, sala mat oraz obiekty lekkoatletyczne.

W bieżącym 2019 roku przewidziano wiele inwestycji na rozwój i rozbudowę infrastruktury kompleksów sportowych zamojskiego OSiR-u. Na ten cel miasto Zamość zgłosiło obiekty sportowe OSiR do „Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu", który finansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z założonym planem obiekty sportowe, które znajdują się przy ul. Królowej Jadwigi 8 tj. stadion czy budynek sanitarno – szatniowy zostaną zmodernizowane. Więcej na temat programu powiedział dyrektor zamojskiego OSiR, Mateusz Ferens.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Program będzie składał się z trzech etapów.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Drugi z nich dotyczyć będzie przebudowy stadionu, przy ul. Kr Jadwigi 8, który służyć będzie zarówno lekkoatletom jak i piłkarzom.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Trzeci etap dotyczyć będzie boiska piłkarskiego ze sztuczna nawierzchnią. Piłka nożna w naszym mieście cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, a na treningi piłkarskie uczęszczają małe dzieci, szczególnie chłopcy. Aby dzieci i młodzież mogły trenować tę dyscyplinę sportu przez cały rok nowoczesne boisko piłkarskie będzie zadaszone.Prawdopodobnie zlokalizowane będzie na terenie zamojskiego OSiR-u, przy ul. Królowej Jadwigi 8, gdzie kiedyś znajdował się otwarty basen, lub w miejscu gdzie obecnie umiejscowione są boiska do piłki siatkowej.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Celem „Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu” jest rozwój bazy obiektów sportowych dla zapewnienia odpowiednich warunków szkolenia i treningu sportowców i organizacji zawodów.

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe