Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 września 2023 20:03
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju

Panu Bogu dzięki

Kilkadziesiąt pięknych wieńców z różnych gatunków zbóż, barwne stroje i atmosfera wdzięczności za zabrane plony – na dożynkach Gminy Zamość, które odbyły się w niedzielę, było radośnie i kolorowo.
Panu Bogu dzięki

Wydarzenie, które tym razem odbyło się w Łapiguzie, rozpoczął korowód sołectw.

POSŁUCHAJ

Po korowodzie nastąpiła najważniejsza część dożynek, czyli Msza święta dziękczynna w oprawie muzycznej zespołu „Wesołe Gosposie” i Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Białowola.
Bóg pobłogosławił rolnikom, zebrali plony – zwrócił uwagę w rozmowie z Katolickim Radiem Zamość Ryszard Gliwiński, Wójt Gminy Zamość.

POSŁUCHAJ

Na świętowanie z mieszkańcami Gminy Zamość przyjechali także goście specjalni, i to z daleka.
POSŁUCHAJ

Podczas dożynek nie zabrakło biesiadowania, muzyki i śmiechu. Wystąpili Maciej Wojtasiuk, Klub Seniora „Kalinka”, zespół „Roztoczanki”, zespół „Czerwone Korale”, kabaret „Taka Potrzeba”, Sandra Klecha (gmina Sanok), zespół „Białowolanki”, chór „Sitanianie”, Kabaret Lipsko, zespół „Echo Lipska”, zespół „Ale Cantare”, Ireneusz Szewczuk, zespół ShowMen Szopinek i Lisu ZTW. Gwiazdą wieczoru był zespół Loverboy, a do zabawy pod gwiazdami przygrywała grupa Accord.
POSŁUCHAJ

Dodajmy, że trzy równorzędne tytuły w konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy zdobyły sołectwa Lipsko Polesie, Mokre i siedliska. Do wysłuchania relacji dożynek zapraszamy Państwa w najbliższą sobotę po godz. 11.00 w ramach audycji Gminy Zamość.

 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A