Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 września 2023 18:29
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Ośrodek Wypoczynkowy NATURA w Krasnobrodzie

Święcenia kapłańskie 2020

Diecezja Zamojsko-Lubaczowska ma czterech nowych kapłanów.
Święcenia kapłańskie 2020

Dziś (06.06) w katedrze zamojskiej biskup diecezjalny Marian Rojek udzielił święceń prezbiteratu diakonom Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji. Ks. Biskup w homilii przywoływał postać Chrystusa jako Dobrego Pasterza wskazując, że powinien on być wzorem dla każdego kapłana. Zwrócił także uwagę neoprezbiterom, że ich podstawową i największą troską powinno być zbawienie ludzkich dusz.

POSŁUCHAJ

Wśród neoprezbiterów jest ks. Radosław Łukasiewicz, który powiedział nam o swojej radości z przyjętych święceń i planie na swoje kapłaństwo.

POSŁUCHAJ

Święcenia kapłańskie są radosnym świętem dla całej diecezji, w szczególny sposób dla wspólnot parafialnych, z których pochodzą nowi księża oraz dla ich najbliższych. Wzruszenia, radości i dumy z syna nie kryli rodzice jednego z neoprezbiterów, Jolanta i Henryk Kossakowie.

POSŁUCHAJ

Święcenia kapłańskie przyjęli: ks. Piotr Kończyński z parafii pw. Świętego Krzyża w Zamościu, ks. Kamil Kossak z parafii Ulhówek, ks. Radosław Łukasiewicz z parafii Nieledew i ks. Krzysztof Zgnilec z parafii Wielącza. 27 czerwca nowi księża otrzymają nominacje na swoje pierwsze parafie, w których rozpoczną pracę w połowie sierpnia. Pamiętajmy w naszych modlitwach o neoprezbiterach.

 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A