Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

„Świętość i godność stworzenia – przesłanie św. Jana Pawła II na kryzys roku 2020”

– to pierwszy z wykładów, które wygłosił w ramach „dni papieskich” w Zamościu chrystusowiec ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz.
„Świętość i godność stworzenia – przesłanie św. Jana Pawła II na kryzys roku 2020”

Słowo wstępne do prelekcji, która odbyła się dziś po południu w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu, powiedziała Małgorzata Farion ze Stowarzyszenia Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu.
Jak tłumaczy ks. prof. Bortkiewicz, jego wykład to próba odpowiedzi na wyzwania, które stanęły przed nami w związku z sytuacją pandemii.

POSŁUCHAJ

Warto jednak wyjaśnić, co znaczy „nie lękać się” i co znaczy „otworzyć drzwi Chrystusowi”.
POSŁUCHAJ

Jutro ks. Paweł Bortkiewicz wygłosi wykład na temat patriotyzmu w ujęciu św. Jana Pawła II, a w niedzielę będzie głosił homilie nawiązujące do jego nauczania.
Przypomnijmy, że wydarzenie pn. „Jan Paweł II - posłaniec odrodzenia wolności, dziedzictwa, patriotyzmu” organizują Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu wraz z parafią pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu.
Trzydniowe wydarzenie odbywa się w ramach programu zainicjowanego przez Samorząd Województwa Lubelskiego „Warto być Polakiem”, którego celem jest popularyzacja wielkich postaci i patriotycznych postaw oraz wielkich wydarzeń z historii Polski, także tych, które zahaczały o Lubelszczyznę.
 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kacper KycTreść komentarza: Brawo proszę Księdza 🥰👏Data dodania komentarza: 04.12.2023, 23:08Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: SowaanTreść komentarza: Temat jak najbardziej na czasie, co wzbudza zainteresowanie. Przyjemny odbiór wywiaduData dodania komentarza: 04.12.2023, 18:36Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: ciekawyTreść komentarza: nie mogli się połączyć z rajdem PTTK Zamość? :P, tego samego dnia szliData dodania komentarza: 03.12.2023, 18:13Źródło komentarza: XIV Rajd pieszy ze św. Mikołajem w Gminie ZamośćAutor komentarza: @ElanrTreść komentarza: WITAM kochany KUFER i gratuluję Wam otwartości serca, spontanicznego podejścia do życia i pokazania światu, że bycie seniorem też może być piękne i ciekawe. Jestem szczęśliwa że Was poznałam.! ElaData dodania komentarza: 01.12.2023, 17:22Źródło komentarza: Działalność Grupy Teatralnej "Kufer" ze SzczebrzeszynaAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A