Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 3 października 2023 19:57
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Ośrodek Wypoczynkowy NATURA w Krasnobrodzie

„Świętość i godność stworzenia – przesłanie św. Jana Pawła II na kryzys roku 2020”

– to pierwszy z wykładów, które wygłosił w ramach „dni papieskich” w Zamościu chrystusowiec ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz.
„Świętość i godność stworzenia – przesłanie św. Jana Pawła II na kryzys roku 2020”

Słowo wstępne do prelekcji, która odbyła się dziś po południu w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu, powiedziała Małgorzata Farion ze Stowarzyszenia Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu.
Jak tłumaczy ks. prof. Bortkiewicz, jego wykład to próba odpowiedzi na wyzwania, które stanęły przed nami w związku z sytuacją pandemii.

POSŁUCHAJ

Warto jednak wyjaśnić, co znaczy „nie lękać się” i co znaczy „otworzyć drzwi Chrystusowi”.
POSŁUCHAJ

Jutro ks. Paweł Bortkiewicz wygłosi wykład na temat patriotyzmu w ujęciu św. Jana Pawła II, a w niedzielę będzie głosił homilie nawiązujące do jego nauczania.
Przypomnijmy, że wydarzenie pn. „Jan Paweł II - posłaniec odrodzenia wolności, dziedzictwa, patriotyzmu” organizują Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu wraz z parafią pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu.
Trzydniowe wydarzenie odbywa się w ramach programu zainicjowanego przez Samorząd Województwa Lubelskiego „Warto być Polakiem”, którego celem jest popularyzacja wielkich postaci i patriotycznych postaw oraz wielkich wydarzeń z historii Polski, także tych, które zahaczały o Lubelszczyznę.
 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii