Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 września 2023 22:22
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Ośrodek Wypoczynkowy NATURA w Krasnobrodzie

II etap modernizacji zalewu

Projektem zagospodarowania przestrzennego wokół zalewu zajmuje się Wydział Inwestycji Miejskich w Zamościu. Umowa między Miastem Zamość a wykonawcą prac – firmą APIS POLSKA Sp. z o.o. z Jarosławia, została podpisana 23 czerwca, zatem niebawem wykonawca zadania rozpocznie kolejne prace.
II etap modernizacji zalewu

Szczegółowy zakres zadania obejmuje m.in. budowę ścieżki pieszo-rowerowej z uwzględnieniem przejść dla płazów. Trasa ścieżki poprowadzi od skrzyżowania ulic Droga Męczenników Rotundy i ulicy Altanowej, w pasie drogowym ulicy Altanowej w kierunku kanału odpływowego z zalewu. Ścieżka poprowadzi przez wzdłuż południowego skraju lasu, w kierunku ulicy Lipskiej. Przy dojściu do istniejącego obwałowania zalewu zaprojektowano pomost obserwacyjny. W planach jest również m.in.
- budowa parkingu,

- nasadzenie zieleni ozdobnej,

- wykonanie oświetlenia wzdłuż ścieżki pieszo- rowerowej i na parkingach,

- wykonanie elementów małej architektury jak np. ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, tablice: edukacyjno-przyrodnicze, informacyjne, infokioski.

Przy zalewie staną również kontenery socjalne z szatnią, umywalnią i wc, a obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na dachu obiektów będą zainstalowane panele fotowoltaiczne. Jak zagospodarowana zostanie infrastruktura zamojskiego zalewu informuje dyrektor zamojskiego OSiR Mateusz Ferens.

POSŁUCHAJ

To nie koniec nowości, bo dla sympatyków przyrody, a więc obserwatorów dziko żyjących zwierząt i ptactwa powstanie punkt obserwacyjny. Tak, więc na trasie ścieżki pieszo-rowerowej będzie można się zatrzymać, by choć na chwilę poobserwować przyrodę i miejski krajobraz. Na terenach wokół zalewu będzie utworzona remiza dla zwierząt, która będzie pełnić rolę arboretum. Remiza będzie stanowić swego rodzaju punkt obserwacyjny, a życie zwierząt dziko żyjących będzie można podglądać przez kamerę szybkoobrotową. Jakie prace zostały już wykonane informuje Mateusz Ferens.

POSŁUCHAJ

W połączonych zalewach doprowadzona została woda, a wkrótce wykonawca przystąpi do kolejnego, drugiego etapu modernizacji obiektu, o czym informuje Andrzej Wnuk prezydent Miasta Zamość.

POSŁUCHAJ

Na zrealizowanie zadania wykonawca ma czas do 30.06 przyszłego roku., a wartość umowy wynosi 5.710.027,81 zł brutto. Projekt pn. „Zwiększenie dostępności zalewu miejskiego w Zamościu jako miejsca aktywnej rekreacji w sąsiedztwie zamojskiego zespołu staromiejskiego” jest dofinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020. Oś Priorytetowa 7 Ochrona Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego, Działanie 7.3 Turystyka przyrodnicza. Całkowita wartość projektu: 8 185 565,32 zł. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020: 5 639 691, 41 zł. Ze względu, iż zalew jest placem budowy dla plażowiczów w tym roku będzie on zamknięty. Osoby chcące schłodzić się w upalne dni będą mogły skorzystać z okolicznych kąpielisk wodnych, które czynne będą w okresie wakacji. W Zamościu można także pływać na krytej pływalni przy ul. Zamoyskiego 62A, gdzie ze względu na epidemię koronawirusa jednocześnie na obiekcie może przebywać 34 osoby.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A