Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama KrisHome BLUE

Dożynki w Gminie Biłgoraj

Gmina Biłgoraj podziękowała Panu Bogu za tegoroczne plony. Gminne uroczystości dożynkowe odbyły się (30.08) w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Korytkowie Dużym. Ze względu na pandemię miały one w tym roku charakter wyłącznie kościelny.
Dożynki w Gminie Biłgoraj

Dożynki rozpoczęły się od powitania gości przez gospodarza Gminy, wójta Wiesława Różyńskiego:

POSŁUCHAJ

Następnie została odprawiona msza św. dziękczynna, której przewodniczył proboszcz parafii w Korytkowie Dużym, ks. Krzysztof Gajewski. Słowo Boże wygłosił ks. Zbigniew Rzeźnik, który szczególną uwagę zwrócił na szacunek dla chleba:

POSŁUCHAJ

Dożynki to piękna i wyjątkowa tradycja – podkreślała dyrektor GOK w Biłgoraju, Celina Skromak:

POSŁUCHAJ

Starostami tegorocznych dożynek byli Franciszek i Renata Socha z Korytkowa Dużego, którzy w rozmowie podkreślali, jak ważne jest dziękczynienie Panu Bogu za zbiory:

POSŁUCHAJ

Dożynki to święto miłości i chleba – zaznaczał w rozmowie proboszcz parafii w Soli, ks. Krzysztof Jankowski:

POSŁUCHAJ

Wójt Różyński dziękował wszystkim rolnikom za ich trud włożony w pracę na roli:

POSŁUCHAJ

Podczas Eucharystii zostały także uroczyście poświęcone wieńce dożynkowe przywiezione przez 11 delegacji z terenu Gminy Biłgoraj: z Korytkowa Dużego, Bukowej, Nadrzecza, Hedwiżyna, Dyl, Dereźni, Korczowa, Soli, Ciosmów, Korytkowa Małego i Karolówki.

Mieszkańcy gminy ofiarowali również w darze chleb wypieczony z tegorocznej mąki, który po mszy św. na placu przed kościołem został sprawiedliwie podzielony pomiędzy uczestnikami uroczystości. Rozstrzygnięto również konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, w którym zwyciężyła delegacja z Dereźni, drugie miejsce zajęła delegacja z Korytkowa Dużego, zaś trzecie przypadło delegacji z Korytkowa Małego.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Teresa i MieczyslawTreść komentarza: Szcęść Boże w drodze. Uklondla MatuchnyData dodania komentarza: 1.07.2025, 11:02Źródło komentarza: Łukowscy pielgrzymi w drodze do Pani RoztoczaAutor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Temat bardzo ważny i na czasie Brawo Kasiu💪Data dodania komentarza: 23.06.2025, 10:59Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: Anna GarczynskaTreść komentarza: Brawo 👏👏Data dodania komentarza: 13.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Michał AdamczukAutor komentarza: Dorota ChmielewskaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za przekazanie słuchaczom ważnych dla naszej przyszłości informacji. Działajmy razem dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Włączmy się w zbiórkę jak wolontariusze pobierając kartę podpisów ze strony wartoscidlaprzyszlosci.pl Każdy podpis jest na wagę złota. Angażujmy się.Data dodania komentarza: 22.05.2025, 00:30Źródło komentarza: Wartości dla Przyszłości. Obywatelski projekt ustawy gwarantującej religię lub etykę w szkole