Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

Magda Romańska, Andrzej Smyk

Uczestniczka projektu "Przeczytaj mnie" i prezes Stowarzyszenia "HEureka Generator" z Zamościa.
Magda Romańska, Andrzej Smyk

W dniach od 17 do 24 sierpnia Sto­wa­rzysze­nie "HEureka Generator" zorganizowało wymianę międzynarodową w ramach projektu ph. "I will read you”. Tematem projektu była walka ze stereotypami i uprzedzeniami. Ze względu na panująca pandemię zorganizowana została ona w formie on – line. Realizując projekt młodzież udowodniła przede wszystkim sobie, że można się wspólnie jednoczyć i integrować nawet przez komputer. Warto podkreślić, że w projekcie wzięła udział młodzież nie tylko z Polski, ale także z Ukrainy i wszyscy komunikowali się w języku angielskim. Bowiem warunkiem udziału w projekcie była umiejętność posługiwania się językiem angielskim w stopniu komunikatywnym.

W audycji 'Rozmowa dnia” uczestniczka projektu studentka pedagogiki, Magda Romańska z Zamościa zdradziła w jaki sposób poradziła sobie z nieśmiałością i komunikacją z nieznanymi osobami, których nigdy wcześniej nie widziała, a korzystając z komunikatora na platformie Zoom porozumiewała się w języku angielskim. W rozmowie usłyszymy o jej wrażeniach i czego nauczyła się będąc uczestniczką projektu. Co najważniejsze usłyszymy w jaki sposób najlepiej nauczyć się języka angielskiego i jak przełamać bariery językowe w komunikacji z drugim człowiekiem.



POSŁUCHAJ


Stowarzyszenie "HEureka Generator" zo­stało założone w li­stopadzie 2016 roku przez osoby posiadające wielo­let­nie doświadczenie w pracy w organizacjach pozarządowych. Stowarzyszenie wspie­ra­ osoby wy­klu­czone społecznie poprzez organizację i prowadzenie spotkań zwiększających aktywność społeczną. Andrzej Smyk, prezes Stowarzyszenia "HEureka Generator" w Rozmowie dnia powie o idei Stowarzyszenia oraz skąd wziął pomysł na stworzenie organizacji. Człon­ko­wie stowarzyszenia działają na rzecz społecz­ności lokal­nej oraz pro­mują i upowszechniają edukację pozaformalną. Dlatego w rozmowie usłyszymy czym ona jest i kto może zostać członkiem stowarzyszenia. "HEureka Generator" realizując projekty współpracuje ze szkołami w Zamościu, a członkami projektów najczęściej jest młodzież szkolna. Stowarzyszenie umożliwia równe szanse wszystkim, którzy chcą sie czegoś nowego nauczyć, jednocześnie dając innym coś od siebie. Tematyka projektów dotyczy tego czym interesuje się młodzież. Dlatego z inicjatywy młodzieży w dniach od 17 do 24 sierpnia zrealizowany został  projekt pn. "I will read you ". Wymiana międzynarodowa odbyła się w języku angielskim, W ramach projektu „Human Library” uczestnicy mogli podzielić się swoimi doświadczeniami na temat stereotypów, które widziane są ich oczami. Własne spostrzeżenia i myśli wyrażali w języku angielskim, dzięki czemu mogli sprawdzić poziom gramatyczny oraz zasób słów języka. Ponadto młodzież nauczyła się wielu umiejętności m.in: obsługiwania nowych programów do edycji i obróbki grafiki i montowania filmów. Dla młodzieży było to duże doświadczenie ponieważ komunikowanie się w języku obcym dało możliwość przełamania lęku przed sobą i kamerą. To nie koniec inicjatyw, bo kolejny projekt dedykowany jest do osób pracujących z młodzieżą, o czym można usłyszeć w rozmowie.

POSŁUCHAJ



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Temat bardzo ważny i na czasie Brawo Kasiu💪Data dodania komentarza: 23.06.2025, 10:59Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: Anna GarczynskaTreść komentarza: Brawo 👏👏Data dodania komentarza: 13.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Michał AdamczukAutor komentarza: Dorota ChmielewskaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za przekazanie słuchaczom ważnych dla naszej przyszłości informacji. Działajmy razem dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Włączmy się w zbiórkę jak wolontariusze pobierając kartę podpisów ze strony wartoscidlaprzyszlosci.pl Każdy podpis jest na wagę złota. Angażujmy się.Data dodania komentarza: 22.05.2025, 00:30Źródło komentarza: Wartości dla Przyszłości. Obywatelski projekt ustawy gwarantującej religię lub etykę w szkoleAutor komentarza: ZamościaninTreść komentarza: Brawo Wirkowice!!!Data dodania komentarza: 20.05.2025, 22:03Źródło komentarza: Obchody 1000-lecia Korony Polskiej w Wirkowicach