Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 30 września 2023 00:29
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama KARCZMA W DECHĘ

Festyn „Lipskie Lato Plenerowe”

Festyn 'Lipskie Lato Plenerowe” odbył się w niedzielę, 10 lipca 2016 r., na terenach rekreacyjnych przy kościele w Lipsku.
Festyn „Lipskie Lato Plenerowe”
Autor: Łukasz Kot

Anna Tabała – Radlińska, sołtys sołectwa Lipsko w rozmowie z Łukaszem Kotem powiedziała, że warto organizować takie spotkania.

POSŁUCHAJ

Na scenie zaprezentowano montaż słowno-muzyczny uczniów Szkoły Podstawowej w Lipsku, spektakl 'Kocie opowieści” grupy teatralnej 'Bajka” ze Szkoły Podstawowej w Białowoli, koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Białowola, spotkanie z poezją księdza Józefa Dudka, spektakl teatru 'Uciecha”, pt.: 'Królewna Śnieżka”, skecze kabaretów 'Taka Potrzeba” z Łapiguza i KGW Lipsko, a także występy następujących zespołów z terenu gminy Zamość: 'Echo Lipska”, 'Białowolanki”, 'Roztoczanki” i 'Wesołe Gosposie”. Nasz reporter sprawdzał, które atrakcje najbardziej podobały się uczestnikom festynu.

POSŁUCHAJ

Tradycyjnie na tego typu wydarzeniach w gminie można było porozmawiać z Wójtem Gminy Zamość, Ryszardem Gliwińskim.

POSŁUCHAJ

Organizatorami festynu byli: Samorząd Gminy Zamość, Sołtys i Rada Sołecka Lipska, Koła Gospodyń Wiejskich w Lipsku i Białowoli, Ochotnicze Straże Pożarne w Lipsku i Białowoli, Szkoły Podstawowe w Lipsku i Białowoli, Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Lipsku, Stowarzyszenie Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+, STS 'Gryf” Gmina Zamość, Sołtys i Rada Sołecka Lipska Kosobud, PKS Metanoja Lipsko i Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem.

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A