Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 września 2023 18:48
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju

Józefów. Szlakiem niedźwiedzia Wojtka

Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie rozpoczyna realizację projektu pt. „Od małej do wielkiej ojczyzny- szlakiem niedźwiedzia Wojtka”.
Józefów. Szlakiem niedźwiedzia Wojtka

O głównych założeniach projektu informuje dyrektor biblioteki Elżbieta Jamroz:

POSŁUCHAJ

Projekt jest skierowany głównie do młodego pokolenia, aby przybliżyć dzieciom i młodzieży historię II wojny światowej, również tę lokalną:

POSŁUCHAJ

Kluczowa dla projektu jest postać niedźwiedzia Wojtka, który zapisał się w wyjątkowy sposób na kartach historii:

POSŁUCHAJ

W ramach projektu zaplanowano m.in. spotkania z kombatantami, spotkania z pisarzami książek historycznych dla dzieci i młodzieży, cykl 8 wakacyjnych spotkań dla dzieci ph. „Wojny dorosłych”, piknik i rajd rowerowy ph. "Z książką na ramie", grę terenową „Z książką w podróż historyczną” dla młodzieży, konkurs dla dzieci „Podróż niedźwiedzia Wojtka w mojej wyobraźni” oraz Quest „Szlakiem literatury i historii w gminie Józefów”. Powstaną również wystawy „Roztocze. Szlakiem poezji", i “Paprocie zakwitły krwią partyzantów”. Odbędzie się także cykl warsztatów edukacyjnych dla młodzieży - spotkania „Literacko i historycznie - escape room”, Noc z historią, a owocami projektu będzie Kulturalnik Historyczny – jednodniówka i reportaż z realizacji projektu zamieszczony w Internecie. Bezpośrednio w zadaniu weźmie udział około 500 osób, pośrednio około 2000 osób.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Program Partnerstwo dla Książki 2021. Patronat medialny nad wydarzeniami projektowymi objęło Katolickie Radio Zamość.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A