Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

Wystawa twórczości Ewy Senczawy w Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 16 lipca o 14.30
Wystawa twórczości Ewy Senczawy w Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie

Autor: Fotografie - copyright by TESAE

DOM – to tytuł pierwszej wystawy twórczości Ewy Senczawy w Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie. Na ekspozycji prezentowanych jest kilkadziesiąt prac, które powstały głównie w ciągu ostatnich kilku lat podczas pobytów malarki na ziemi hrubieszowskiej. Obrazy powstawały przeważnie w plenerze, ale również w pracowni. - Dzieła prezentują różnorodne, preferowane przez malarkę techniki, takie jak: tempera, gwasz, suchy pastel oraz olejna - podkreśla kustosz działu sztuki w hrubieszowskim muzeum Dorota Grzymała  a zarazem kurator wystawy.

POSŁUCHAJ

Ewa Senczawa urodziła się i dorastała w Horyszowie nieopodal Zamościa. Jej rodzina jest związana z kilkoma miejscowościami na Zamojszczyźnie i ziemi hrubieszowskiej. Stanisław Sęczawa, ojciec Ewy, był dyrektorem szkoły w Horyszowie oraz członkiem Towarzystwa Regionalnego Hrubieszowskiego, podobnie jak jego brat, Roch Sęczawa, który był poetą. Talent i zamiłowanie do sztuki Ewa Senczawa przejawiała od wczesnego dzieciństwa. Podjęła naukę w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki, gdzie była wychowanką cenionych artystów i pedagogów, jak prof. Włodzimierz Kunz, prof. Jan Szancenbach, prof. Mieczysław Wejman.  W czasie studiów oddała się wytrwałej pracy nad kształtowaniem indywidualnego stylu w duchu malarstwa realistycznego. Dużo czasu spędzała w szklarniach ogrodu botanicznego, tworząc wielkoformatowe dzieła. Przed końcem studiów, mając już na koncie między innymi sukces swojej pierwszej indywidualnej wystawy w Pałacu Sztuki, Ewa Senczawa wyjechała z Polski i oddała się malowaniu w różnych krajach, jak: Grecja, Turcja, Włochy, Hiszpania, Szwajcaria, czy Francja. Wernisaż wystawy DOM Ewy Senczawy odbędzie się w piątek 16 lipca o 14.30. Wystawę można oglądać do końca sierpnia br.

Fotografie - copyright by TESAE



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu Pawłowi za często wypowiadane słowa na zakończenie mszy;, módlmy się za tych,którzy prosili Nas o modlitwę,którym modlitwę jesteśmy winni i którzy tej modlitwy teraz bardzo potrzebują . Nie jestem z tej parafii ,ale czasem bywam albo oglądam i bardzo jestem wdzięczna.I księdzu proboszczowi za wrażliwość na chorych.Niech dobry Bóg wynagrodzi.Data dodania komentarza: 20.04.2025, 19:29Źródło komentarza: Wielka Sobota - cisza, która prowadzi do światłaAutor komentarza: DiscoManiakTreść komentarza: Bardzo brakuje mi tej szkoły. Ciepła i przytulna...Data dodania komentarza: 18.04.2025, 21:04Źródło komentarza: Wieczornica w Hucie TarnawackiejAutor komentarza: WJRTreść komentarza: Z okazji ustanowienia Kapłaństwa życzymy wielu łask Bożych i siły Ducha Świętego w posłudze! 🙏 "Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i aby wasz owoc trwał.” Wspólnota w Jego rękuData dodania komentarza: 17.04.2025, 22:35Źródło komentarza: Msza Krzyżma w zamojskiej KatedrzeAutor komentarza: TomaszTreść komentarza: Bardzo piękna i wzruszająca inscenizacja Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez Stowarzyszenie Moje NowosiółkiData dodania komentarza: 17.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Misterium Męki Pańskiej w TelatynieAutor komentarza: AKTreść komentarza: Gratulacje Angelika !!!!Data dodania komentarza: 15.04.2025, 10:58Źródło komentarza: Biłgoraj. Świąteczny stół w ZSZiOAutor komentarza: MariuszTreść komentarza: Bardzo fajna inicjatywa w tamtym roku skorzystałem tak że i w tym roku tak zrobię.Data dodania komentarza: 14.04.2025, 13:43Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne "ostatniej szansy" 2025. Dzień III