Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Zielony Zakątek

Lubaczów. Otwarcie Festiwalu Dziedzictwa Kresów 2021

15 lipca br. rozpoczął się Festiwal Dziedzictwa Kresów 2021.
Lubaczów. Otwarcie Festiwalu Dziedzictwa Kresów 2021

To kulturalne wydarzenie przyciąga do Lubaczowa i okolic, tysiące osób z całej Polski i spoza jej granic. Przybywający na Festiwal mogą doświadczyć wielkiego bogactwa, pięknej kultury kresowej, mówi Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaczowie, Marta Tabaczek:

POSŁUCHAJ

Jednak przed 15 laty Festiwal miał nieco inną formę niż obecnie.

POSŁUCHAJ

W tegorocznej edycji mają miejsce różnego rodzaju wydarzenia kultury kresowej. M.in. 15 lipca (czwartek) o godz. 18.00, w Muzeum Kresów w Lubaczowie, odbędzie się sesja popularnonaukowa, poświęcona „Kresom najbliższym”. 16 lipca (piątek) w Zespole Pałacowo-Parkowym w Krasiczynie, o godz. 20.00, rozpocznie się koncert kameralny „Zagubione Skarby”. W którym Joanna Okoń – skrzypce, Anna Wróbel – wiolonczela, Mischa Kozłowski – fortepian, zaprezentują zapomnianych polskich kompozytorach drugiej połowy XIX w. i XX w. Natomiast 17 lipca (sobota) w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Baszni Dolnej odbędzie się koncert muzyki barokowej, podczas którego na pozytywie będzie grał światowej sławy prof. Władysław Kłosiewicz. Jednak Festiwal Dziedzictwa Kresów to nie tylko muzyka poważna, to także interesujące wydarzenia muzyczne dla młodszej części widowni.

POSŁUCHAJ

Pełny program Festiwalu Dziedzictwa Kresów dostępny jest na stronie www.festiwalkresow.pl. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Katolickie Radio Zamość.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze