Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MHR - Karp z Białki

Lubaczów. Otwarcie Festiwalu Dziedzictwa Kresów 2021

15 lipca br. rozpoczął się Festiwal Dziedzictwa Kresów 2021.
Lubaczów. Otwarcie Festiwalu Dziedzictwa Kresów 2021

To kulturalne wydarzenie przyciąga do Lubaczowa i okolic, tysiące osób z całej Polski i spoza jej granic. Przybywający na Festiwal mogą doświadczyć wielkiego bogactwa, pięknej kultury kresowej, mówi Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaczowie, Marta Tabaczek:

POSŁUCHAJ

Jednak przed 15 laty Festiwal miał nieco inną formę niż obecnie.

POSŁUCHAJ

W tegorocznej edycji mają miejsce różnego rodzaju wydarzenia kultury kresowej. M.in. 15 lipca (czwartek) o godz. 18.00, w Muzeum Kresów w Lubaczowie, odbędzie się sesja popularnonaukowa, poświęcona „Kresom najbliższym”. 16 lipca (piątek) w Zespole Pałacowo-Parkowym w Krasiczynie, o godz. 20.00, rozpocznie się koncert kameralny „Zagubione Skarby”. W którym Joanna Okoń – skrzypce, Anna Wróbel – wiolonczela, Mischa Kozłowski – fortepian, zaprezentują zapomnianych polskich kompozytorach drugiej połowy XIX w. i XX w. Natomiast 17 lipca (sobota) w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Baszni Dolnej odbędzie się koncert muzyki barokowej, podczas którego na pozytywie będzie grał światowej sławy prof. Władysław Kłosiewicz. Jednak Festiwal Dziedzictwa Kresów to nie tylko muzyka poważna, to także interesujące wydarzenia muzyczne dla młodszej części widowni.

POSŁUCHAJ

Pełny program Festiwalu Dziedzictwa Kresów dostępny jest na stronie www.festiwalkresow.pl. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Katolickie Radio Zamość.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: super audycja:) @wjegoreku + @radiozamoscData dodania komentarza: 22.11.2023, 10:17Źródło komentarza: Wspólnota "W Jego Ręku" - budowanie relacji z Bogiem i ludźmiAutor komentarza: Paweł z parafi werbkowice.Treść komentarza: serdecznie pozdrawiam księdza proboszcza Stanisława.Data dodania komentarza: 21.11.2023, 19:55Źródło komentarza: Spotkania akademickie w BukowinieAutor komentarza: OjciecTreść komentarza: I tak trzymać! "Róbmy swoje " Nie bójmy się śmierci gdy idziemy kuniej z Tym który ja pokonała.Data dodania komentarza: 18.11.2023, 19:41Źródło komentarza: Wystarczy być...Autor komentarza: Dariusz FrógTreść komentarza: Piękne stroje ludowe .Data dodania komentarza: 17.11.2023, 16:37Źródło komentarza: Lubaczów. Kultura i moda XIX wieku
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A