Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

Goraj. Granie przy altanie

Warszawska Orkiestra Taneczna Bonanza oraz Gorajska Gminna Orkiestra Dęta rozpoczęły cykl koncertów przy altanie usytuowanej w pobliżu Gminnego Ośrodka Kultury w Goraju. W niedzielny wieczór 11 lipca 2021 roku gorajskie ulice rozbrzmiewały od oberków, walców, polek, fokstrotów i tang.
Goraj. Granie przy altanie

Pierwsza zagrała Gminna Orkiestra Dęta, która zaczęła nieśmiało podrywać uczestników do tańca. W drugiej części koncertu wystąpiła taneczna Orkiestra Bonanza. Przy jej utworach same nogi rwały się do tańca.

Gminna Orkiestra Dęta w Goraju powstała w 2002 roku na bazie trzech mniejszych orkiestr dętych działających w Jędrzejówce, Zagrodach i Ładzie. Kapelmistrzem orkiestry od początku istnienia orkiestry do końca 2020 roku był Józef Czerw. Od 2021 jest nim Jan Białogłowski. Zespół prowadzi działalność pod patronatem i opieką merytoryczną Gminnego Ośrodka Kultury w Goraju. Orkiestra chętnie często zapraszana jest również do Lublina na Jarmark Jagielloński, gościnnie grała tam w 2015 i 2016 roku. W 2015 przygrywała na potańcówce w Kazimierzu Dolnym. W roku ubiegłym uczestniczyła w warsztatach muzycznych z Warszawską Orkiestrą Taneczną Bonanza z Warszawy i zapewniała główna oprawę muzyczną podczas Festiwalu Fanfara w Chłopkowie. A w 2019 roku zagrała na potańcówce w Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej i Domu Tańca w Warszawie w ramach zadania „W Ambasadzie muzy kują 2019-2021”. Gminna Orkiestra Dęta ma ogromny potencjał i jest jedną z orkiestr na terenie województwa lubelskiego, która gra nie tylko utwory muzyki rozrywkowej, ale również muzyki tradycyjnej.

Zespół Orkiestra Taneczna Bonanza tworzą młodzi artyści, którzy swoją energią i poczuciem humoru zarażają każdego tancerza, niezależnie od wieku. Udowodniają, że „tańczyć każdy może”. Repertuar grany przez Orkiestrę Taneczną Bonanza nie raz porwał do tańca wielopokoleniowe grupy. Pośród ponad stu utworów, jakie mają w repertuarze, znajdą eis miejskie walczyki, tanga, swingi, foxtroty i slow-foxy. Mogą zagrać również wiejskie standardy, czyli oberki, sztajerki i różne rodzaje polek. Wszystko ujęte z taneczną energią, zagrane na harmonię 3-rzędową, trąbkę, wokal, puzon i perkusjonalia, czyli typowy mały przedmiejski skład. Na ich koncertach i potańcówkach usłyszeć można wiele szlagierów, których teksty i melodie na pewno znają starsi i młodsi Warszawiacy. Ich wieloletnie doświadczenie gwarantuje dobrą zabawę i wiele okazji do tańca.Współpracowali z warszawskim projektem Anawa!wa, PraskąŚwiatoteką, Fundacją Wszystkie Mazurki Świata, Radomską Inicjatywą Oberkową, Wiejskimi Klubami Tańca oraz prowadzą wiele warsztatów tanecznych instrumentalnych.

/GOK Goraj/

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu Pawłowi za często wypowiadane słowa na zakończenie mszy;, módlmy się za tych,którzy prosili Nas o modlitwę,którym modlitwę jesteśmy winni i którzy tej modlitwy teraz bardzo potrzebują . Nie jestem z tej parafii ,ale czasem bywam albo oglądam i bardzo jestem wdzięczna.I księdzu proboszczowi za wrażliwość na chorych.Niech dobry Bóg wynagrodzi.Data dodania komentarza: 20.04.2025, 19:29Źródło komentarza: Wielka Sobota - cisza, która prowadzi do światłaAutor komentarza: DiscoManiakTreść komentarza: Bardzo brakuje mi tej szkoły. Ciepła i przytulna...Data dodania komentarza: 18.04.2025, 21:04Źródło komentarza: Wieczornica w Hucie TarnawackiejAutor komentarza: WJRTreść komentarza: Z okazji ustanowienia Kapłaństwa życzymy wielu łask Bożych i siły Ducha Świętego w posłudze! 🙏 "Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i aby wasz owoc trwał.” Wspólnota w Jego rękuData dodania komentarza: 17.04.2025, 22:35Źródło komentarza: Msza Krzyżma w zamojskiej KatedrzeAutor komentarza: TomaszTreść komentarza: Bardzo piękna i wzruszająca inscenizacja Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez Stowarzyszenie Moje NowosiółkiData dodania komentarza: 17.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Misterium Męki Pańskiej w TelatynieAutor komentarza: AKTreść komentarza: Gratulacje Angelika !!!!Data dodania komentarza: 15.04.2025, 10:58Źródło komentarza: Biłgoraj. Świąteczny stół w ZSZiOAutor komentarza: MariuszTreść komentarza: Bardzo fajna inicjatywa w tamtym roku skorzystałem tak że i w tym roku tak zrobię.Data dodania komentarza: 14.04.2025, 13:43Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne "ostatniej szansy" 2025. Dzień III