Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 września 2023 22:18
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju

Wiesław Puzia

Nauczyciel wychowania fizycznego, trener juniorów młodszych oraz drugi trener szczypiornistów Centralnej Ligi MKS Padwa Zamość
Wiesław Puzia
Fot. MKS Padwa Zamość

Piłka ręczna jest sportem kontaktowym, a gra na boisku toczy się przy udziale dwóch drużyn. Skład drużyny tworzy siedmiu zawodników, w tym bramkarz. Zawodnicy na boisku zajmują odpowiednie pozycje, bo to właśnie od skrzydłowych rozgrywających, obrotowego i bramkarza zależy wynik meczu.

W audycji „Rozmowa dnia” usłyszymy o zasadach gry w piłkę ręczna, o planie treningowym oraz gdzie odbywają się zajęcia zawodników Padwy Zamość. Wiesław Puzia jako doświadczony trener zdradzi w jakim wieku najlepiej rozpocząć przygodę z piłką ręczną, jakie cechy powinien posiadać każdy szczypiornista oraz jakie warunki fizyczne pomagają szczypiornistom w grze na boisku.

Nabór do grup Padwy Zamość prowadzony jest przez cały rok. Piłka ręczna w Zamościu propagowana jest poprzez różnego rodzaju turnieje, a także zajęcia szkolne, które prowadzone są na poziomie szkoły podstawowej ph. „Gramy w ręczną”. Chłopcy, którzy chcieliby uzupełnić szeregi zamojskiej Padwy usłyszą odpowiedz na pytanie jakie kroki podjąć, by zostać reprezentantem Padwy Zamość.

POSŁUCHAJ


Najbliższy mecz Ligi Centralnej jako kibice obejrzymy w sobotę (4.12) o godz. 18.00 na hali zamojskiego OSiR. Przeciwnikami Padwy będzie drużyna Autoinwest Żukowo. Na mecz zapraszamy wszystkich kibiców.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A