Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama KrisHome BLUE

Hrubieszowscy policjanci pomagają obywatelom Ukrainy

W związku z konfliktem na Ukrainie bezustannie do granicy z Polską od strony wschodniej zmierzają dziesiątki tysięcy uchodźców. Docierają oni do przejść granicznych samochodami, na piechotę i pociągami. Po stronie ukraińskiej przed każdym przejściem granicznym, od czwartku (2.02) nieprzerwanie ustawiają się długie kolejki. Niektórzy muszą czekać na granicy nawet ponad dobę.
Hrubieszowscy policjanci pomagają obywatelom Ukrainy

Autor: Fot. Policja Hrubieszów

Pomoc kobietom oraz matkom z dziećmi udzielana jest głównie na Lubelszczyźnie, gdzie przygraniczne punkty recepcyjne działają w miejscowościach: Dorohusk, Dołhobyczów, Zosin i Hrebenne Natomiast na Podkarpaciu uchodźcy są przyjmowani w miejscowościach: Korczowa, Medyka, Budomierz, Krościenko oraz dodatkowo na dworcu kolejowym PKP w Przemyślu.

Pociągi z uchodźcami z Ukrainy docierają w głąb Polski Hutniczą Trasą Szerokotorową. Uchodźcy docierający do granicy z Polską mogą po odprawie wysiąść w Hrubieszowie lub wybrać podróż w głąb Polski. Wielu uchodźców zatrzymuje się w Hrubieszowie, gdzie w pomoc na drogowych przejęciach granicznych angażują się policjanci z terenu całej Polski.

Bowiem oprócz interwencyjnych działań w sytuacji zagrożenia oraz respektowania prawa, policjanci wykonując swoje czynności służbowe pomagają osobom potrzebującym. Aktualnie takimi osobami są obywatele Ukrainy, którzy znaleźli się bardzo ciężkiej sytuacji bytowej. O pomocy udzielanej przez mundurowych informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie asp. sztab. Edyta Krystkowiak.

POSŁUCHAJ


W pomoc uchodźcom angażują się wszyscy, bo nie tylko dorośli, ale również młodzież.. Asp. sztab. Edyta Krystkowiak informuje, że w Polsce na uchodźców czeka: ciepły posiłek, leki i podstawowe środki higieny osobistej, ale przede wszystkim potrzebna jest pomoc i wsparcie wolontariuszy.

POSŁUCHAJ

Ci, którzy chcieliby wesprzeć osoby potrzebujące mogą to zrobić. Bowiem w punktach recepcyjnych największe zapotrzebowanie jest na: środki higieniczne typu chusteczki nawilżane i pampersy, cieple koce, kubki termiczne i żywność dla małych dzieci. Jednak przede wszystkim brakuje wolontariuszy którzy ciepłym słowem wsparliby uchodźców w potrzebie.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Teresa i MieczyslawTreść komentarza: Szcęść Boże w drodze. Uklondla MatuchnyData dodania komentarza: 1.07.2025, 11:02Źródło komentarza: Łukowscy pielgrzymi w drodze do Pani RoztoczaAutor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Temat bardzo ważny i na czasie Brawo Kasiu💪Data dodania komentarza: 23.06.2025, 10:59Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: Anna GarczynskaTreść komentarza: Brawo 👏👏Data dodania komentarza: 13.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Michał AdamczukAutor komentarza: Dorota ChmielewskaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za przekazanie słuchaczom ważnych dla naszej przyszłości informacji. Działajmy razem dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Włączmy się w zbiórkę jak wolontariusze pobierając kartę podpisów ze strony wartoscidlaprzyszlosci.pl Każdy podpis jest na wagę złota. Angażujmy się.Data dodania komentarza: 22.05.2025, 00:30Źródło komentarza: Wartości dla Przyszłości. Obywatelski projekt ustawy gwarantującej religię lub etykę w szkole