Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 30 września 2023 01:36
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju

Hrubieszowscy policjanci pomagają obywatelom Ukrainy

W związku z konfliktem na Ukrainie bezustannie do granicy z Polską od strony wschodniej zmierzają dziesiątki tysięcy uchodźców. Docierają oni do przejść granicznych samochodami, na piechotę i pociągami. Po stronie ukraińskiej przed każdym przejściem granicznym, od czwartku (2.02) nieprzerwanie ustawiają się długie kolejki. Niektórzy muszą czekać na granicy nawet ponad dobę.
Hrubieszowscy policjanci pomagają obywatelom Ukrainy
Autor: Fot. Policja Hrubieszów

Pomoc kobietom oraz matkom z dziećmi udzielana jest głównie na Lubelszczyźnie, gdzie przygraniczne punkty recepcyjne działają w miejscowościach: Dorohusk, Dołhobyczów, Zosin i Hrebenne Natomiast na Podkarpaciu uchodźcy są przyjmowani w miejscowościach: Korczowa, Medyka, Budomierz, Krościenko oraz dodatkowo na dworcu kolejowym PKP w Przemyślu.

Pociągi z uchodźcami z Ukrainy docierają w głąb Polski Hutniczą Trasą Szerokotorową. Uchodźcy docierający do granicy z Polską mogą po odprawie wysiąść w Hrubieszowie lub wybrać podróż w głąb Polski. Wielu uchodźców zatrzymuje się w Hrubieszowie, gdzie w pomoc na drogowych przejęciach granicznych angażują się policjanci z terenu całej Polski.

Bowiem oprócz interwencyjnych działań w sytuacji zagrożenia oraz respektowania prawa, policjanci wykonując swoje czynności służbowe pomagają osobom potrzebującym. Aktualnie takimi osobami są obywatele Ukrainy, którzy znaleźli się bardzo ciężkiej sytuacji bytowej. O pomocy udzielanej przez mundurowych informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie asp. sztab. Edyta Krystkowiak.

POSŁUCHAJ


W pomoc uchodźcom angażują się wszyscy, bo nie tylko dorośli, ale również młodzież.. Asp. sztab. Edyta Krystkowiak informuje, że w Polsce na uchodźców czeka: ciepły posiłek, leki i podstawowe środki higieny osobistej, ale przede wszystkim potrzebna jest pomoc i wsparcie wolontariuszy.

POSŁUCHAJ

Ci, którzy chcieliby wesprzeć osoby potrzebujące mogą to zrobić. Bowiem w punktach recepcyjnych największe zapotrzebowanie jest na: środki higieniczne typu chusteczki nawilżane i pampersy, cieple koce, kubki termiczne i żywność dla małych dzieci. Jednak przede wszystkim brakuje wolontariuszy którzy ciepłym słowem wsparliby uchodźców w potrzebie.

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A