Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 30 września 2023 02:02
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju

Punkt noclegowy w Szkole Podstawowej Nr 6 w Zamościu wspiera uchodźców. Pilnie poszukiwani wolontariusze!

Nieustannie do granicy z Polską od strony Ukraińskiej zmierzają dziesiątki tysięcy uchodźców. Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę, do Polski dotarło już ponad półtora miliona uchodźców. W pierwszej kolejności ewakuowani są obywatele Ukrainy, a następnie obywatele państw trzecich m.in. osoby z Afryki, które pracowały i studiowały na Ukrainie. Uchodźcy docierają do przejść granicznych samochodami, na piechotę i pociągami. Na Lubelszczyźnie przygraniczne punkty recepcyjne działają w miejscowościach: Dorohusk, Dołhobyczów, Zosin i Hrebenne. Natomiast na Podkarpaciu uchodźcy są przyjmowani w miejscowościach: Korczowa, Medyka, Budomierz, Krościenko oraz dodatkowo na dworcu kolejowym PKP w Przemyślu. Uchodźcy docierają także pociągami Hutniczą Trasą Szerokotorową do Hrubieszowa. Kobiety z dziećmi, które jada z Charkowa do Hrubieszowa spędzają mnóstwo czasu w podróży często bez jedzenie i picia, bo średni czas w pociągu zajmuje aż dwadzieścia osiem godzin. Dlatego uchodźcy docierający do Polski są nie tylko przestraszeni, ale także przemęczeni. Na dworce kolejowe do Hrubieszowie i Przemyśla docierają przepełnione pociągi, które liczą nawet dwa tysiące osób. Na peronach uchodźcy mogą liczyć na zorganizowane wsparcie wolontariuszy, bo czeka na nich ciepły posiłek, leki i podstawowe środki higieny osobistej.
Punkt noclegowy w Szkole Podstawowej Nr 6 w Zamościu wspiera uchodźców. Pilnie poszukiwani wolontariusze!
Autor: Fot. SP Nr 6 w Zamościu

Warto podkreślić, że jeden z punktów noclegowych znajduje się w Zamościu, a dokładnie w Szkole Podstawowej Nr 6 im. Szymona Szymonowica, gdzie pilnie potrzebne jest wsparcie dorosłych wolontariuszy. Na jakich zasadach działa punkt wparcia dla kobiet i dzieci?

POSŁUCHAJ

Edyta Gomułka dodała, że przyszkolny punkt noclegowy powstał z inicjatywy dyrekcji.
POSŁUCHAJ

Edyta Gomułka poinformowała kto może skorzystać ze wsparcia wolontariuszy i na czym polega oferowana pomoc.
POSŁUCHAJ

Całodobowo kobiety z dziećmi wspierają nauczyciele i rodzice.
POSŁUCHAJ

Punkt noclegowy w Szkole Podstawowej Nr 6 jest miejscem, gdzie kobiety z dziećmi mogą otrzymać tymczasową pomoc.
POSŁUCHAJ

W transporcie kobiet z dziećmi pomagają strażacy oraz ratownicy wodni z rejonowego WOPR w Zamościu, którzy potrzebne dary dostarczają także na granicę.
POSŁUCHAJ
Dowodem na efektywne wsparcie uchodźców są domy zastępcze, gdzie z miłością przyjmowani są przez Polaków i obywateli innych państw.

POSŁUCHAJ

Edyta Gomułka dodała, że na szczęście pomimo braku czasu osób zaangażowanych w pomoc potrzebującym nie brakuje.
POSŁUCHAJ

Edyta Gomułka przyznała, że osoby o dobrych sercach wspierają uchodźców także rzeczowo.
POSŁUCHAJ

Wolontariusz to osoba która drobnym gestem czy miłym słowem jest oparciem psychicznym dla osób potrzebujących. Na jakich zasadach działa wolontariat w SP Nr 6 Zamościu?
POSŁUCHAJ

Jakie cechy charakteru powinien mieć wolontariusz?
POSŁUCHAJ

Zdaniem Edyty Gomułki służba drugiemu człowiekowi, który może znaleźć w nas oparcie to duża radość.
POSŁUCHAJ

Te osoby, które chcą zostać wolontariuszem w SP Nr 6 Zamościu mogą zgłosić chęć pomocy do nauczycielki języka polskiego Edyty Gomułki dzwoniąc pod numer telefonu: 797 939 282.
POSŁUCHAJ

Osoby, które nie maja czasu by poświecić go drugiej osobie, mogą wesprzeć punkt noclegowy w Szkole Podstawowej Nr 6 żywością.

POSŁUCHAJ

Punkt noclegowy działający przy Szkole Podstawowej Nr 6 w Zamościu czynny jest całodobowo. Osoby potrzebujące mogą tam nie tylko się ogrzać, ale również odpocząć i posilić się przed dalszą podróżą.

Należy dodać, że gotowy jest już projekt ustawy, która gwarantuje uchodźcom z Ukrainy bezpłatną opiekę zdrowotną oraz liczne świadczenia socjalne m.in. regulujące dostęp uchodźców z Ukrainy do polskiego rynku pracy. Rodzice mogą liczyć m.in. na świadczenie z programu 500+, a także mogą korzystać z innych programów pomocowych. Rozważane jest również utworzenie długofalowych pakietów integracyjnych dla uchodźców, którzy będą gotowi zostać w Polsce na stałe.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A