Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Punkt noclegowy w Szkole Podstawowej Nr 6 w Zamościu wspiera uchodźców. Pilnie poszukiwani wolontariusze!

Nieustannie do granicy z Polską od strony Ukraińskiej zmierzają dziesiątki tysięcy uchodźców. Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę, do Polski dotarło już ponad półtora miliona uchodźców. W pierwszej kolejności ewakuowani są obywatele Ukrainy, a następnie obywatele państw trzecich m.in. osoby z Afryki, które pracowały i studiowały na Ukrainie. Uchodźcy docierają do przejść granicznych samochodami, na piechotę i pociągami. Na Lubelszczyźnie przygraniczne punkty recepcyjne działają w miejscowościach: Dorohusk, Dołhobyczów, Zosin i Hrebenne. Natomiast na Podkarpaciu uchodźcy są przyjmowani w miejscowościach: Korczowa, Medyka, Budomierz, Krościenko oraz dodatkowo na dworcu kolejowym PKP w Przemyślu. Uchodźcy docierają także pociągami Hutniczą Trasą Szerokotorową do Hrubieszowa. Kobiety z dziećmi, które jada z Charkowa do Hrubieszowa spędzają mnóstwo czasu w podróży często bez jedzenie i picia, bo średni czas w pociągu zajmuje aż dwadzieścia osiem godzin. Dlatego uchodźcy docierający do Polski są nie tylko przestraszeni, ale także przemęczeni. Na dworce kolejowe do Hrubieszowie i Przemyśla docierają przepełnione pociągi, które liczą nawet dwa tysiące osób. Na peronach uchodźcy mogą liczyć na zorganizowane wsparcie wolontariuszy, bo czeka na nich ciepły posiłek, leki i podstawowe środki higieny osobistej.
Punkt noclegowy w Szkole Podstawowej Nr 6 w Zamościu wspiera uchodźców. Pilnie poszukiwani wolontariusze!

Autor: Fot. SP Nr 6 w Zamościu

Warto podkreślić, że jeden z punktów noclegowych znajduje się w Zamościu, a dokładnie w Szkole Podstawowej Nr 6 im. Szymona Szymonowica, gdzie pilnie potrzebne jest wsparcie dorosłych wolontariuszy. Na jakich zasadach działa punkt wparcia dla kobiet i dzieci?

POSŁUCHAJ

Edyta Gomułka dodała, że przyszkolny punkt noclegowy powstał z inicjatywy dyrekcji.
POSŁUCHAJ

Edyta Gomułka poinformowała kto może skorzystać ze wsparcia wolontariuszy i na czym polega oferowana pomoc.
POSŁUCHAJ

Całodobowo kobiety z dziećmi wspierają nauczyciele i rodzice.
POSŁUCHAJ

Punkt noclegowy w Szkole Podstawowej Nr 6 jest miejscem, gdzie kobiety z dziećmi mogą otrzymać tymczasową pomoc.
POSŁUCHAJ

W transporcie kobiet z dziećmi pomagają strażacy oraz ratownicy wodni z rejonowego WOPR w Zamościu, którzy potrzebne dary dostarczają także na granicę.
POSŁUCHAJ
Dowodem na efektywne wsparcie uchodźców są domy zastępcze, gdzie z miłością przyjmowani są przez Polaków i obywateli innych państw.

POSŁUCHAJ

Edyta Gomułka dodała, że na szczęście pomimo braku czasu osób zaangażowanych w pomoc potrzebującym nie brakuje.
POSŁUCHAJ

Edyta Gomułka przyznała, że osoby o dobrych sercach wspierają uchodźców także rzeczowo.
POSŁUCHAJ

Wolontariusz to osoba która drobnym gestem czy miłym słowem jest oparciem psychicznym dla osób potrzebujących. Na jakich zasadach działa wolontariat w SP Nr 6 Zamościu?
POSŁUCHAJ

Jakie cechy charakteru powinien mieć wolontariusz?
POSŁUCHAJ

Zdaniem Edyty Gomułki służba drugiemu człowiekowi, który może znaleźć w nas oparcie to duża radość.
POSŁUCHAJ

Te osoby, które chcą zostać wolontariuszem w SP Nr 6 Zamościu mogą zgłosić chęć pomocy do nauczycielki języka polskiego Edyty Gomułki dzwoniąc pod numer telefonu: 797 939 282.
POSŁUCHAJ

Osoby, które nie maja czasu by poświecić go drugiej osobie, mogą wesprzeć punkt noclegowy w Szkole Podstawowej Nr 6 żywością.

POSŁUCHAJ

Punkt noclegowy działający przy Szkole Podstawowej Nr 6 w Zamościu czynny jest całodobowo. Osoby potrzebujące mogą tam nie tylko się ogrzać, ale również odpocząć i posilić się przed dalszą podróżą.

Należy dodać, że gotowy jest już projekt ustawy, która gwarantuje uchodźcom z Ukrainy bezpłatną opiekę zdrowotną oraz liczne świadczenia socjalne m.in. regulujące dostęp uchodźców z Ukrainy do polskiego rynku pracy. Rodzice mogą liczyć m.in. na świadczenie z programu 500+, a także mogą korzystać z innych programów pomocowych. Rozważane jest również utworzenie długofalowych pakietów integracyjnych dla uchodźców, którzy będą gotowi zostać w Polsce na stałe.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Teresa i MieczyslawTreść komentarza: Szcęść Boże w drodze. Uklondla MatuchnyData dodania komentarza: 1.07.2025, 11:02Źródło komentarza: Łukowscy pielgrzymi w drodze do Pani RoztoczaAutor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Temat bardzo ważny i na czasie Brawo Kasiu💪Data dodania komentarza: 23.06.2025, 10:59Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: Anna GarczynskaTreść komentarza: Brawo 👏👏Data dodania komentarza: 13.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Michał AdamczukAutor komentarza: Dorota ChmielewskaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za przekazanie słuchaczom ważnych dla naszej przyszłości informacji. Działajmy razem dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Włączmy się w zbiórkę jak wolontariusze pobierając kartę podpisów ze strony wartoscidlaprzyszlosci.pl Każdy podpis jest na wagę złota. Angażujmy się.Data dodania komentarza: 22.05.2025, 00:30Źródło komentarza: Wartości dla Przyszłości. Obywatelski projekt ustawy gwarantującej religię lub etykę w szkole