Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama KrisHome BLUE

Przed nami "Olejarska Dycha” z metą na plaży w Nieliszu

Wszystkich sympatyków biegania z Zamościa, okolic i terenu całej Polski serdecznie zapraszamy na wydarzenie ph „Olejarska Dycha” w ramach której odbędą się I Mistrzostwa Polski Olejarzy. Bieg odbędzie się już w najbliższą niedzielę (29.05) o godz. 10:00 w okolicach Nielisza, a meta będzie usytuowana na plaży Marina w Nieliszu (mapa biegu dostępna jest poniżej). Każdy uczestnik wydarzenia na mecie otrzyma medal, pamiątkowe gadgety oraz gorący posiłek regeneracyjny - pyszny krupnik. Będzie też okazja do degustacji świeżo wyciskanego oleju rzepakowego, o co zadba Polskie Stowarzyszenie Producentów Oleju, organizator i pomysłodawca wydarzenia.
 Przed nami "Olejarska Dycha” z metą na plaży w Nieliszu

Największą atrakcją w Nieliszu niewątpliwie jest sztuczne jezioro zaporowe, które ze względu na wielkość nazywane jest „Morzem województwa Lubelskiego”. Powierzchnia całego jeziora położona na rzekach Wieprz i Pór wynosi 950 ha, a długość linii brzegowej to 30 km. Nie zależnie od pory roku, lata czy zimy w Nieliszu można się zakochać, co czym świadczą poniżej zamieszczone fotografie. Widok zbiornika wodnego to niezapomniane zachody słońca oraz pływające na wodzie łódki. W okresie wakacyjnym Nielisz przyciąga sympatyków sportów wodnych, bo ze względu na wielkość zbiornika organizowane są tu zawody żeglarskie Z atrakcji wodnych chętnie korzystają także pasjonaci motorówek, skuterów wodnych czy windsurfingu. Warto dodać, że Nielisz przyciąga turystów z całej Polski ponieważ w roku ubiegłym do użytku oddano nowo wyremontowaną drogę wojewódzką nr 835, którą w komfortowych warunkach można dojechać aż z Lublina. Ponadto trasę Zamość - Nielisz łączy nowo wybudowana ścieżka rowerowa, którą normalnym tempem można pokonać w dwie godziny. Ścieżkę od jezdni oddzielają bariery ochronne, co sprawia, że ten odcinek drogi jest bezpieczny. Ponadto na skrzyżowaniu w Nieliszu funkcjonuje specjalne miejsce, które powstało właśnie z myślą o rowerzystach. Podczas wyprawy można tam nie tylko odpocząć i zrobić sowie grilla, ale także naprawić czy dopompować powietrze w rowerze. Warto nadmienić, że turyści goszczący w Nieliszu będą mogli przy okazji zwiedzić miasto Zamość wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, które nazywane jest „Perłą renesansu”, „Miastem arkad” i „Padwą północy”. Natomiast nieopodal Zamościa znajduje się Roztocze, gdzie można zobaczyć niepowtarzalne w Polsce walory przyrodnicze i krajobrazowe.
 

Jakie atrakcje czekają na biegaczy podczas „Olejarskiej Dychy”? Majowa pogoda napawa optymizmem, bo właśnie w tym czasie przyroda budzi się do życia, dlatego organizatorzy biegu zdecydowali się na przeprowadzenie wydarzenia właśnie 29 maja. Trasa „Olejarskiej Dychy” jak sama nazwa wskazuje poprowadzi 10-cio kilometrowym odcinkiem przez piękne pola i tereny leśne.

POSŁUCHAJ


Nasz region otaczają żółte pola rzepaku, z którego tłoczony jest olej, dlatego celem sportowego wydarzenia jest promowanie aktywności ruchowej ze zdrowym odżywianiem. Skąd wzięła się nazwa biegu „Olejarska Dycha” i dlaczego spośród wielu miast tj. Bydgoszcz, Toruń czy Poznań wybrano właśnie Nielisz?
POSŁUCHAJ

Violetta Domaradzka zdradziła, że wybór lokalizacji biegu nie był łatwy, ale o miejscu startu zadecydowały walory jakie można znaleźć w Nieliszu i jego okolicach.

POSŁUCHAJ

Trasa poprowadzi biegaczy wzdłuż charakterystycznych pól rzepaku i przez leśne ścieżki Nadleśnictwa Zwierzyniec aż do mety na malowniczej plaży Marina nad Zalewem Nielisz. Jaką trasą poprowadzi bieg?
POSŁUCHAJ

Trasa poprowadzi nawierzchnią asfaltową i leśną, która rozciągnięta będzie wzdłuż kwitnących rzepakowych pól. Ten kto nie był w Nieliszu będzie mógł odkryć bogactwa Lubelszczyzny, a na mecie na wszystkich uczestników czekać będzie mnóstwo atrakcji.
POSŁUCHAJ

Wszyscy biegacze będą sklasyfikowani w trzech kategoriach wiekowych. Natomiast olejarze, przedsiębiorcy i rolnicy sklasyfikowani zostaną w kategorii branżowej Mistrzostw Polski Olejarzy

POSŁUCHAJ

Każdy zawodnik otrzyma pakiet startowy w którego skład wchodzi: numer startowy, upominek z logo wydarzenia oraz pamiątkowa butelka oleju rzepakowego z limitowanej serii. Do kiedy przyjmowane są zapisy na bieg i na jakich zasadach odbywa się rejestracja? (link do zapisów na samym dole).
POSŁUCHAJ

Na trasie przygotowany będzie punkt z wodą. Jednak każdy biegacz biedzie musiał pokonać dystans 10 km w limicie czasowym, który wynosi 90 minut. Jak przygotować się do biegu i w jaki sprzęt zaopatrzyć się na trasę?
POSŁUCHAJ

Podczas wydarzenia czas mierzony będzie elektronicznie. Wszyscy biegacze na linii mety otrzymają medale i upominki, a zwycięzcom z miejsc I-III wręczone będą pamiątkowe statuetki. Miejsca I-IV w kategorii OPEN K/M będą dodatkowo wyróżnione nagrodami finansowymi.

POSŁUCHAJ

Na trasie biegu będą dwa punkty z wodą, obsługiwane przez wolontariuszy ze szkoły w gminie Nielisz. Na mecie na wszystkich biegaczy czekać będzie posiłek regeneracyjny - pyszny krupnik.  Będzie też okazja do degustacji świeżo wyciskanego oleju rzepakowego, o co zadba Polskie Stowarzyszenie Producentów Oleju, organizator i pomysłodawca wydarzenia.
 

Limit zapisów został już wyczerpany, ale na miejsce biegaczy, którzy zapisali się na bieg, a nie zgłoszą swojego udziału w dniu startu będą mogli wystartować zawodnicy zapisani na listę rezerwową. Opłata startowa w dniu wydarzenia to koszt 60 zł, a zawodnicy w kategorii Mistrzostwa Polski Olejarzy oraz w wieku 70+ są zwolnieni z opłaty.

Biuro Zawodów czynne będzie w dniu wydarzenia (29.05) na plaży Marina w Nieliszu godzinach 8:00-9:30, a start biegu zaplanowano na godz. 10.00. Organizatorem wydarzenia jest Polskie Stowarzyszenie Producentów Oleju, a wydarzenie finansowane jest z Funduszu Promocji Roślin Oleistych. Dokładny harmonogram, lokalizacja startu i przebieg trasy zostanie podana w komunikacie technicznym.

Organizator: Polskie Stowarzyszenie Producentów Oleju kliknij
Zapisy: kliknij


Do zobaczenia w Nieliszu!



Informacje w pigułce:

    • Lokalizacja: Nielisz, woj. lubelskie
    • Dystans: 10 km, trasa wyznaczona ścieżkami leśnymi i polnymi
    • Limit czasu: 90 minut
    • Start: 29 maja 2022 (niedziela) godz. 10:00
    • Biuro Zawodów: 29 maja 2022, godz. 8:00-9:30
    • Opłata startowa w dniu wydarzenia: 60 zł
    • Zwolnienie z opłaty startowej: zawodnicy biorący udział w kategorii Mistrzostwa Polski Olejarzy oraz osoby w wieku 70 lat i starsze (rocznik 1952 i starsze).
    • Pakiet startowy: numer startowy, chusta z logo wydarzenia, nasiona łąki kwietnej, drewniana łyżka, książka kucharska z limitowanej serii, woda na trasie i na mecie, posiłek regeneracyjny oraz pamiątkowy medal na mecie
    • Klasyfikacja: OPEN K/M, klasyfikacja wiekowa K/M: 16-29 lat; 30-49 lat; 50+ oraz klasyfikacja branżowa Mistrzostw Polski Olejarzy
    • Puchary/statuetki dla zdobywców: I-III miejsce kat. OPEN K/M oraz w kat. wiekowych (dublują się z OPEN); I-III miejsca w kat. MP Olejarzy K/M (dublują się z OPEN)
    • Dokładny harmonogram, lokalizacja startu i przebieg trasy dostępne na profilu FB kliknij

 
 

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Teresa i MieczyslawTreść komentarza: Szcęść Boże w drodze. Uklondla MatuchnyData dodania komentarza: 1.07.2025, 11:02Źródło komentarza: Łukowscy pielgrzymi w drodze do Pani RoztoczaAutor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Temat bardzo ważny i na czasie Brawo Kasiu💪Data dodania komentarza: 23.06.2025, 10:59Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: Anna GarczynskaTreść komentarza: Brawo 👏👏Data dodania komentarza: 13.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Michał AdamczukAutor komentarza: Dorota ChmielewskaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za przekazanie słuchaczom ważnych dla naszej przyszłości informacji. Działajmy razem dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Włączmy się w zbiórkę jak wolontariusze pobierając kartę podpisów ze strony wartoscidlaprzyszlosci.pl Każdy podpis jest na wagę złota. Angażujmy się.Data dodania komentarza: 22.05.2025, 00:30Źródło komentarza: Wartości dla Przyszłości. Obywatelski projekt ustawy gwarantującej religię lub etykę w szkole