Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama NATLENOWANI

Przed nami "Olejarska Dycha” z metą na plaży w Nieliszu

Wszystkich sympatyków biegania z Zamościa, okolic i terenu całej Polski serdecznie zapraszamy na wydarzenie ph „Olejarska Dycha” w ramach której odbędą się I Mistrzostwa Polski Olejarzy. Bieg odbędzie się już w najbliższą niedzielę (29.05) o godz. 10:00 w okolicach Nielisza, a meta będzie usytuowana na plaży Marina w Nieliszu (mapa biegu dostępna jest poniżej). Każdy uczestnik wydarzenia na mecie otrzyma medal, pamiątkowe gadgety oraz gorący posiłek regeneracyjny - pyszny krupnik. Będzie też okazja do degustacji świeżo wyciskanego oleju rzepakowego, o co zadba Polskie Stowarzyszenie Producentów Oleju, organizator i pomysłodawca wydarzenia.
 Przed nami "Olejarska Dycha” z metą na plaży w Nieliszu

Największą atrakcją w Nieliszu niewątpliwie jest sztuczne jezioro zaporowe, które ze względu na wielkość nazywane jest „Morzem województwa Lubelskiego”. Powierzchnia całego jeziora położona na rzekach Wieprz i Pór wynosi 950 ha, a długość linii brzegowej to 30 km. Nie zależnie od pory roku, lata czy zimy w Nieliszu można się zakochać, co czym świadczą poniżej zamieszczone fotografie. Widok zbiornika wodnego to niezapomniane zachody słońca oraz pływające na wodzie łódki. W okresie wakacyjnym Nielisz przyciąga sympatyków sportów wodnych, bo ze względu na wielkość zbiornika organizowane są tu zawody żeglarskie Z atrakcji wodnych chętnie korzystają także pasjonaci motorówek, skuterów wodnych czy windsurfingu. Warto dodać, że Nielisz przyciąga turystów z całej Polski ponieważ w roku ubiegłym do użytku oddano nowo wyremontowaną drogę wojewódzką nr 835, którą w komfortowych warunkach można dojechać aż z Lublina. Ponadto trasę Zamość - Nielisz łączy nowo wybudowana ścieżka rowerowa, którą normalnym tempem można pokonać w dwie godziny. Ścieżkę od jezdni oddzielają bariery ochronne, co sprawia, że ten odcinek drogi jest bezpieczny. Ponadto na skrzyżowaniu w Nieliszu funkcjonuje specjalne miejsce, które powstało właśnie z myślą o rowerzystach. Podczas wyprawy można tam nie tylko odpocząć i zrobić sowie grilla, ale także naprawić czy dopompować powietrze w rowerze. Warto nadmienić, że turyści goszczący w Nieliszu będą mogli przy okazji zwiedzić miasto Zamość wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, które nazywane jest „Perłą renesansu”, „Miastem arkad” i „Padwą północy”. Natomiast nieopodal Zamościa znajduje się Roztocze, gdzie można zobaczyć niepowtarzalne w Polsce walory przyrodnicze i krajobrazowe.
 

Jakie atrakcje czekają na biegaczy podczas „Olejarskiej Dychy”? Majowa pogoda napawa optymizmem, bo właśnie w tym czasie przyroda budzi się do życia, dlatego organizatorzy biegu zdecydowali się na przeprowadzenie wydarzenia właśnie 29 maja. Trasa „Olejarskiej Dychy” jak sama nazwa wskazuje poprowadzi 10-cio kilometrowym odcinkiem przez piękne pola i tereny leśne.

POSŁUCHAJ


Nasz region otaczają żółte pola rzepaku, z którego tłoczony jest olej, dlatego celem sportowego wydarzenia jest promowanie aktywności ruchowej ze zdrowym odżywianiem. Skąd wzięła się nazwa biegu „Olejarska Dycha” i dlaczego spośród wielu miast tj. Bydgoszcz, Toruń czy Poznań wybrano właśnie Nielisz?
POSŁUCHAJ

Violetta Domaradzka zdradziła, że wybór lokalizacji biegu nie był łatwy, ale o miejscu startu zadecydowały walory jakie można znaleźć w Nieliszu i jego okolicach.

POSŁUCHAJ

Trasa poprowadzi biegaczy wzdłuż charakterystycznych pól rzepaku i przez leśne ścieżki Nadleśnictwa Zwierzyniec aż do mety na malowniczej plaży Marina nad Zalewem Nielisz. Jaką trasą poprowadzi bieg?
POSŁUCHAJ

Trasa poprowadzi nawierzchnią asfaltową i leśną, która rozciągnięta będzie wzdłuż kwitnących rzepakowych pól. Ten kto nie był w Nieliszu będzie mógł odkryć bogactwa Lubelszczyzny, a na mecie na wszystkich uczestników czekać będzie mnóstwo atrakcji.
POSŁUCHAJ

Wszyscy biegacze będą sklasyfikowani w trzech kategoriach wiekowych. Natomiast olejarze, przedsiębiorcy i rolnicy sklasyfikowani zostaną w kategorii branżowej Mistrzostw Polski Olejarzy

POSŁUCHAJ

Każdy zawodnik otrzyma pakiet startowy w którego skład wchodzi: numer startowy, upominek z logo wydarzenia oraz pamiątkowa butelka oleju rzepakowego z limitowanej serii. Do kiedy przyjmowane są zapisy na bieg i na jakich zasadach odbywa się rejestracja? (link do zapisów na samym dole).
POSŁUCHAJ

Na trasie przygotowany będzie punkt z wodą. Jednak każdy biegacz biedzie musiał pokonać dystans 10 km w limicie czasowym, który wynosi 90 minut. Jak przygotować się do biegu i w jaki sprzęt zaopatrzyć się na trasę?
POSŁUCHAJ

Podczas wydarzenia czas mierzony będzie elektronicznie. Wszyscy biegacze na linii mety otrzymają medale i upominki, a zwycięzcom z miejsc I-III wręczone będą pamiątkowe statuetki. Miejsca I-IV w kategorii OPEN K/M będą dodatkowo wyróżnione nagrodami finansowymi.

POSŁUCHAJ

Na trasie biegu będą dwa punkty z wodą, obsługiwane przez wolontariuszy ze szkoły w gminie Nielisz. Na mecie na wszystkich biegaczy czekać będzie posiłek regeneracyjny - pyszny krupnik.  Będzie też okazja do degustacji świeżo wyciskanego oleju rzepakowego, o co zadba Polskie Stowarzyszenie Producentów Oleju, organizator i pomysłodawca wydarzenia.
 

Limit zapisów został już wyczerpany, ale na miejsce biegaczy, którzy zapisali się na bieg, a nie zgłoszą swojego udziału w dniu startu będą mogli wystartować zawodnicy zapisani na listę rezerwową. Opłata startowa w dniu wydarzenia to koszt 60 zł, a zawodnicy w kategorii Mistrzostwa Polski Olejarzy oraz w wieku 70+ są zwolnieni z opłaty.

Biuro Zawodów czynne będzie w dniu wydarzenia (29.05) na plaży Marina w Nieliszu godzinach 8:00-9:30, a start biegu zaplanowano na godz. 10.00. Organizatorem wydarzenia jest Polskie Stowarzyszenie Producentów Oleju, a wydarzenie finansowane jest z Funduszu Promocji Roślin Oleistych. Dokładny harmonogram, lokalizacja startu i przebieg trasy zostanie podana w komunikacie technicznym.

Organizator: Polskie Stowarzyszenie Producentów Oleju kliknij
Zapisy: kliknij


Do zobaczenia w Nieliszu!Informacje w pigułce:

    • Lokalizacja: Nielisz, woj. lubelskie
    • Dystans: 10 km, trasa wyznaczona ścieżkami leśnymi i polnymi
    • Limit czasu: 90 minut
    • Start: 29 maja 2022 (niedziela) godz. 10:00
    • Biuro Zawodów: 29 maja 2022, godz. 8:00-9:30
    • Opłata startowa w dniu wydarzenia: 60 zł
    • Zwolnienie z opłaty startowej: zawodnicy biorący udział w kategorii Mistrzostwa Polski Olejarzy oraz osoby w wieku 70 lat i starsze (rocznik 1952 i starsze).
    • Pakiet startowy: numer startowy, chusta z logo wydarzenia, nasiona łąki kwietnej, drewniana łyżka, książka kucharska z limitowanej serii, woda na trasie i na mecie, posiłek regeneracyjny oraz pamiątkowy medal na mecie
    • Klasyfikacja: OPEN K/M, klasyfikacja wiekowa K/M: 16-29 lat; 30-49 lat; 50+ oraz klasyfikacja branżowa Mistrzostw Polski Olejarzy
    • Puchary/statuetki dla zdobywców: I-III miejsce kat. OPEN K/M oraz w kat. wiekowych (dublują się z OPEN); I-III miejsca w kat. MP Olejarzy K/M (dublują się z OPEN)
    • Dokładny harmonogram, lokalizacja startu i przebieg trasy dostępne na profilu FB kliknij

 
 

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: super audycja:) @wjegoreku + @radiozamoscData dodania komentarza: 22.11.2023, 10:17Źródło komentarza: Wspólnota "W Jego Ręku" - budowanie relacji z Bogiem i ludźmiAutor komentarza: Paweł z parafi werbkowice.Treść komentarza: serdecznie pozdrawiam księdza proboszcza Stanisława.Data dodania komentarza: 21.11.2023, 19:55Źródło komentarza: Spotkania akademickie w BukowinieAutor komentarza: OjciecTreść komentarza: I tak trzymać! "Róbmy swoje " Nie bójmy się śmierci gdy idziemy kuniej z Tym który ja pokonała.Data dodania komentarza: 18.11.2023, 19:41Źródło komentarza: Wystarczy być...Autor komentarza: Dariusz FrógTreść komentarza: Piękne stroje ludowe .Data dodania komentarza: 17.11.2023, 16:37Źródło komentarza: Lubaczów. Kultura i moda XIX wieku
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A