Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama KrisHome BLUE

Ogólnopolska Konferencja Naukowa ,,Homo viator..."

W obradach wzięło udział 13 profesorów, 21 doktorów i 21 doktorantów z 24 uniwersytetów i akademii, 2 muzeów i 2 archiwów
Ogólnopolska Konferencja Naukowa ,,Homo viator..."

Autor: Łukasz Kot

W miniony piątek w Zamościu zakończyła się trzydniowa (6-8.04) Ogólnopolska Konferencja Naukowa ,,Homo viator. Podróże po „wiedzę bezcenną” w perspektywie historycznej i w ujęciu współczesnym" organizowana przez Akademię Zamojską. Sympozjum zgromadziło wybitnych naukowców z całej Polski. W trzydniowych obradach wzięło udział 13 profesorów, 21 doktorów i 21 doktorantów z 24 uniwersytetów i akademii, 2 muzeów i 2 archiwów. Badacze reprezentowali takie dyscypliny naukowe jak: historia, historia sztuki, filozofia, teologia, literaturoznawstwo, archeologia i prawo - podkreśla prof. Paweł Skrzydlewski, rektor Akademii Zamojskiej.

POSŁUCHAJ

W IX dziale Konferencji zatytułowanym: ,,Wiedza na ścieżkach wiary" zaprezentowano cztery referaty. Mgr lic. ks. Piotr Juckiewicz wygłosił referat pt. ,,Krzyż. Od miejsca śmierci do znaku chwały".

POSŁUCHAJ

Dr Przemysław Góralczyk mówił o ,,Politycznych, religijnych i społecznych aspektach podróżowania duchowieństwa rzymskokatolickiego w czasach Księstwa Warszawskiego".

POSŁUCHAJ

Dr Anna Bartko-Malinowska mówiła o ,,Relacjach z podróży duszpasterskich biskupa lubelskiego Franciszka Jaczewskiego jako źródle do badań architektury sakralnej w Diecezji Lubelskiej na początku XX w.".

POSŁUCHAJ

Z czwartym referatem wystąpił ks. mgr Paweł Lisoń, który zaprezentował temat ,,Wędrówka człowieka z Bogiem. Przesłanie dobrodzieńskiego witrażu „Uczniowie w drodze do Emaus” projektu Bertholda Müllera-Oerlinghausena". Patronat Honorowy nad Konferencją objął Minister Edukacji i Nauki oraz Prezydent Miasta Zamość.

 

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Teresa i MieczyslawTreść komentarza: Szcęść Boże w drodze. Uklondla MatuchnyData dodania komentarza: 1.07.2025, 11:02Źródło komentarza: Łukowscy pielgrzymi w drodze do Pani RoztoczaAutor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Temat bardzo ważny i na czasie Brawo Kasiu💪Data dodania komentarza: 23.06.2025, 10:59Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: Anna GarczynskaTreść komentarza: Brawo 👏👏Data dodania komentarza: 13.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Michał AdamczukAutor komentarza: Dorota ChmielewskaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za przekazanie słuchaczom ważnych dla naszej przyszłości informacji. Działajmy razem dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Włączmy się w zbiórkę jak wolontariusze pobierając kartę podpisów ze strony wartoscidlaprzyszlosci.pl Każdy podpis jest na wagę złota. Angażujmy się.Data dodania komentarza: 22.05.2025, 00:30Źródło komentarza: Wartości dla Przyszłości. Obywatelski projekt ustawy gwarantującej religię lub etykę w szkole