Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 września 2023 05:01
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Ośrodek Wypoczynkowy NATURA w Krasnobrodzie

Za nami Gala VIII edycji Orszaku Trzech Króli w Zamościu

W środę (18.05) w kinie „Stylowy” w Zamościu odbyło się uroczyste podsumowanie VIII edycji Orszaku Trzech Króli w Zamościu.
Za nami Gala VIII edycji Orszaku Trzech Króli w Zamościu

Gala ta zwykle odbywała się w okresie kolędowym, jednak tym razem ze względu na obostrzenia związane z pandemią, wybrano majowy termin. Okazuje się, że to nieprzypadkowa data wyjaśnia Małgorzata Farion, prezes Stowarzyszenia Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu.

POSŁUCHAJ

Małgorzata Farion nie kryje wielkiej radości z podsumowania Orszaku Trzech Króli, który jest świetną okazją do tego, by przeżyć to wydarzenie jeszcze raz.

POSŁUCHAJ

Podczas gali uczestnicy mogli usłyszeć m.in. wykonanie pastorałki, która została specjalnie napisana na tę okoliczność przez ks. Krzysztofa Hawro, redaktora diecezjalnej edycji tygodnika „Niedziela”.

POSŁUCHAJ

Na gali obecny był też Andrzej Wnuk, prezydent Miasta Zamość, który poinformował uczestników wydarzenia o odsłonięci pewnego odrestaurowanego pomnika, który być może będzie stanowić jeden z punktów kolejnej edycji Orszaku Trzech Króli.

POSŁUCHAJ

Hasłem tegorocznej edycji Orszaku Trzech Króli w Zamościu był fragment kolędy „Z narodzenia Pana” „Dziś dzień wesoły!”. Przypomnijmy, że tegoroczny Orszak odbył się 6 stycznia br i przeszedł ulicami Zamościa. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął J.E. ks. bp Marian Rojek, biskup diecezji zamojsko-lubaczowskiej, zaś patronat medialny objęło m.in. Katolickie Radio Zamość.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A