Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 30 września 2023 01:37
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama KARCZMA W DECHĘ

Za nami Gala VIII edycji Orszaku Trzech Króli w Zamościu

W środę (18.05) w kinie „Stylowy” w Zamościu odbyło się uroczyste podsumowanie VIII edycji Orszaku Trzech Króli w Zamościu.
Za nami Gala VIII edycji Orszaku Trzech Króli w Zamościu

Gala ta zwykle odbywała się w okresie kolędowym, jednak tym razem ze względu na obostrzenia związane z pandemią, wybrano majowy termin. Okazuje się, że to nieprzypadkowa data wyjaśnia Małgorzata Farion, prezes Stowarzyszenia Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu.

POSŁUCHAJ

Małgorzata Farion nie kryje wielkiej radości z podsumowania Orszaku Trzech Króli, który jest świetną okazją do tego, by przeżyć to wydarzenie jeszcze raz.

POSŁUCHAJ

Podczas gali uczestnicy mogli usłyszeć m.in. wykonanie pastorałki, która została specjalnie napisana na tę okoliczność przez ks. Krzysztofa Hawro, redaktora diecezjalnej edycji tygodnika „Niedziela”.

POSŁUCHAJ

Na gali obecny był też Andrzej Wnuk, prezydent Miasta Zamość, który poinformował uczestników wydarzenia o odsłonięci pewnego odrestaurowanego pomnika, który być może będzie stanowić jeden z punktów kolejnej edycji Orszaku Trzech Króli.

POSŁUCHAJ

Hasłem tegorocznej edycji Orszaku Trzech Króli w Zamościu był fragment kolędy „Z narodzenia Pana” „Dziś dzień wesoły!”. Przypomnijmy, że tegoroczny Orszak odbył się 6 stycznia br i przeszedł ulicami Zamościa. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął J.E. ks. bp Marian Rojek, biskup diecezji zamojsko-lubaczowskiej, zaś patronat medialny objęło m.in. Katolickie Radio Zamość.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A