Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 30 września 2023 02:38
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama KARCZMA W DECHĘ

„Wesoła Gromadka” najlepsza na „Herodach”

"Wesoła gromadka” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Oleszycach została laureatem pierwszej nagrody na IX Dekanalno – Powiatowym Przeglądzie Zespołów Kolędniczych „Herody” 2017.
„Wesoła Gromadka” najlepsza na „Herodach”

Podczas przeglądu zaprezentowało się 12 zespołów z powiatu lubaczowskiego.

Krzysztof Szpyt, burmistrz Miasta Lubaczów w rozmowie z Anną Głowacką po obejrzeniu występów artystycznych podzielił się swoimi wrażeniami.

POSŁUCHAJ

Krystyna Czura, przewodnicząca komisji oceniającej podkreśliła, że wśród uczestników tegorocznego przeglądu istniała szeroka rozpiętość wiekowa.
POSŁUCHAJ

Łucja Joniec, opiekun zespołu „Wesoła gromadka” z Oleszyc, wyjaśniła, że dzieci chętnie pracują nad warsztatem swoich umiejętności teatralnych.
POSŁUCHAJ

W składzie komisji oceniającej znajdowali się: Krystyna Czura instruktor ds. teatru w Miejskim domu Kultury w Lubaczowie, Alicja Antonik aktorka teatru „Arka Lwowska” oraz Marek Majcher nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej w Lubaczowie. Rolę konferansjera pełnił ks. Tomasz Szady, wikariusz w parafii św. Stanisława BM w Lubaczowie.

Organizatorami wydarzenia byli: Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Lubaczowie, Parafia św. Stanisława BM w Lubaczowie, Miejski Dom Kultury im. Aleksandra Sas – Bandrowskiego w Lubaczowie, Fundacja Pamięć i Tożsamość im. Jana Pawła II w Lubaczowie. Współorganizatorami „Herodów” byli: Urząd Miasta Lubaczów, Gmina Lubaczów oraz Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A