Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama NATLENOWANI

Lubaczów. Seminarium w Muzeum Kresów

W najbliższą niedzielę (11.12) w Muzeum Kresów w Lubaczowie odbędzie się seminarium naukowe pt.: „Dziedzictwo sakralne dawnej Rzeczypospolitej, a dialog polsko-ukraiński”.
Lubaczów. Seminarium w Muzeum Kresów

Seminarium towarzyszyć będzie wystawie „Skarby kresowej świątyni – dziedzictwo kościoła św. Marii Magdaleny we Lwowie na ziemi lubaczowskiej”. Wydarzenie będzie składać się z trzech części.

W części pierwszej, o godz. 15.00, odbędzie się oprowadzanie kuratorskie po wystawie, które poprowadzi współkurator i współautor wystawy Janusz Mazur, kustosz w Muzeum Kresów w Lubaczowie.

W części drugiej, o godz. 16.00, odbędzie się właściwa część seminarium, do którego wprowadzenie wygłosi Piotr Zubowski, dyrektor Muzeum Kresów w Lubaczowie. Następnie głos zabiorą uznani badacze XX-wiecznych dziejów archidiecezji lwowskiej obrządku łacińskiego: Ksiądz prof. dr hab. Józef Wołczański z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz dr Piotr Olechowski z Instytutu Strat Wojennych im. Jana Karskiego, mówi Dyrektor Muzeum Kresów w Lubaczowie, Piotr Zubowski:

POSŁUCHAJ

W części trzeciej, o godz. 18.30, odbędzie się kameralny koncert zespołu SEKUNDa w specjalnie do tego celu zaaranżowanej przestrzeni wystawy „Skarby kresowej świątyni…”. Seminarium odbędzie się dzięki współpracy Muzeum z Gminą Lubaczów, Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie oraz Miejskim Domem Kultury w Lubaczowie.

Wstęp na seminarium jest bezpłatny. Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie www.muzeumkresow.eu

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: super audycja:) @wjegoreku + @radiozamoscData dodania komentarza: 22.11.2023, 10:17Źródło komentarza: Wspólnota "W Jego Ręku" - budowanie relacji z Bogiem i ludźmiAutor komentarza: Paweł z parafi werbkowice.Treść komentarza: serdecznie pozdrawiam księdza proboszcza Stanisława.Data dodania komentarza: 21.11.2023, 19:55Źródło komentarza: Spotkania akademickie w BukowinieAutor komentarza: OjciecTreść komentarza: I tak trzymać! "Róbmy swoje " Nie bójmy się śmierci gdy idziemy kuniej z Tym który ja pokonała.Data dodania komentarza: 18.11.2023, 19:41Źródło komentarza: Wystarczy być...Autor komentarza: Dariusz FrógTreść komentarza: Piękne stroje ludowe .Data dodania komentarza: 17.11.2023, 16:37Źródło komentarza: Lubaczów. Kultura i moda XIX wieku
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A