Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 września 2023 21:40
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju

Horyniec Zdrój. Biesiada Teatralna po raz 44

Rozpoczęła się 44. Biesiada Teatralna w Horyńcu-Zdroju, w trakcie której będzie można obejrzeć występy teatralne aktorów z całego kraju.
Horyniec Zdrój. Biesiada Teatralna po raz 44

Młodzi aktorzy mogą również spróbować tutaj swoich sił i pod okiem ekspertów pracować nad warsztatem teatralnym. Biesiada Teatralna to wydarzenie artystyczne, które ma już dość długą tradycję, mówi kierownik artystyczny Biesiady Teatralnej, Krystyna Jóźwińska:

POSŁUCHAJ

Dominika Ostałowska, Mikołaj Grabowski i Łukasz Drewniak to tegoroczni jurorzy oceniający występy grup teatralnych podczas tegorocznej Biesiady w Horyńcu Zdroju. Mikołaj Grabowski wystąpi także na scenie, 27 stycznia, w sztuce „ Dzienniki” wg Witolda Gombrowicza. Uroczyste zakończenie Biesiady Teatralne nastąpi 29 stycznia, w niedzielę, gdzie w trakcie Gali odczytany zostanie werdykt Jury.

POSŁUCHAJ

Dla zwycięzców Biesiady planowane są nagrody finansowe wraz z symbolami, w kategorii zespołów małych form: „Złoty Róg Myśliwski Króla Jana”, ”Srebrny Róg Myśliwski Króla Jana” i „Brązowy Róg Myśliwski Króla Jana”. Natomiast w kategorii indywidualnych dokonań twórczych nagrodami będą: „Złota Misa Borowiny”, „Srebrna Misa Borowiny” i „Brązowa Misa Borowiny” oraz nagroda specjalna „Róża Horyniecka” Planowana jest również nagroda rzeczowa „Talerz Biesiadny Króla Jana” wyłoniona w ramach plebiscytu publiczności.

Katolickie Radio Zamość objęło to wydarzenie Patronatem Medialnym.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A