Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama SADEX

Rustykalne zaproszenia ślubne – czy muszą być utrzymane w zielonej kolorystyce

Rustykalne zaproszenia ślubne – czy muszą być utrzymane w zielonej kolorystyce

Autor: źródło: MATERIAŁ PARTNERA

Marzy Wam się rustykalne wesele, ale nie przepadacie za zielenią, z którą tak często wiążemy ten styl przyjęcia? To nie problem! Rustykalne zaproszenia wcale nie muszą wykorzystywać tego koloru – zobaczcie, jak pięknie może się prezentować ślubna papeteria w innej palecie barw.

 

Zaproszenia ślubne rustykalne: najważniejsze założenia

 

Czym charakteryzuje się rustykalne wesele? Ten styl podbił serca par młodych swobodą, przytulnością i niewymuszoną atmosferą radosnego świętowania bez wyniosłości. Rustykalne sale, dekoracje i dodatki zazwyczaj nawiązują do motywów bliskich naturze, stąd też bierze się taka popularność różnych odcieni zieleni na rustykalnych weselach. Drewno, juta, słoma, polne kwiaty, ekologiczny papier – to właśnie te materiały najczęściej wykorzystują wesela rustykalne i boho.

 

Zaproszenia ślubne w tym klimacie mogą być wykonane na przykład z papieru ekologicznego albo czerpanego i wykorzystywać delikatne motywy roślinne czy kwiatowe. Dość często spotyka się zaproszenia białe, kremowe lub w innym neutralnym odcieniu ożywione barwną kopertą czy wstążką. Niektóre pary urządzające wesele w stylu boho czy rustykalnym decydują się też na rustykalne zaproszenia ślubne DIY, czyli wykonywane samodzielnie: to wspaniały pomysł pod warunkiem, że macie dość czasu na ich przygotowanie i stosunkowo niewielkie wesele – im więcej gości, tym więcej środków będziecie musieli poświęcić na własnoręczne wykonanie zaproszeń. Często koszt materiałów do takiego przedsięwzięcia przewyższa ceny zaproszeń na zamówienie.

Zaproszenie ślubne z papieru z włókien bawełnianych z kwiatowym wzorem w rustykalnym stylu

 

Jakie kolory sprawdzą się na rustykalnych zaproszeniach ślubnych?

 

Jaką barwę zaproszeń ślubnych wybrać? Właściwie nie istnieje kolor, którego nie dałby się dopasować do stylu rustykalnego: zdecydowanie ważniejsze będzie w tym przypadku samo jego nasycenie. W stylu rustykalnym powinno się unikać jaskrawych, ostrych barw takich jak fuksja czy kobalt – lepiej postawić na przydymione odcienie sprawiające wrażenie wypłowiałych, przytłumionych, a nawet rozbielonych. Niekoniecznie będą to pastele: szukajcie raczej kolorów występujących w naturze. Może zainspiruje Was ciemne burzowe niebo, łąka pełna maków albo leśna polana?

W rustykalnych zaproszeniach ślubnych pięknie prezentują się kolory łąki – makowa czerwień, chabrowy niebieski, słoneczny żółty… Bezbłędnym wyborem będzie też neutralna klasyka: beże, brązy, kremy to ponadczasowe kolory.  Wasze przyjęcie zyska naturalny, subtelny urok dzięki wyjątkowym, niebanalnym rustykalnym zaproszeniom ślubnym ze sklepu artMA.

 

 

 

Ekologiczne rustykalne zaproszenia ślubne z kwiatowym motywem

 

Zastanówcie się też, jakie kolory lubicie i jakie chętnie zobaczylibyście na swoim weselu. Ślub to nie tylko biel i tradycyjne „coś niebieskiego” – w dodatkach śmiało możecie sięgać po różne barwy, które teraz wykorzystacie w ślubnych zaproszeniach, a później – w takich detalach jak na przykład wstążka do bukietu ślubnego czy numerki na stołach.

 

Zamiast roślin: niebanalne rustykalne zaproszenia ślubne

 

A może w ogóle odejdziecie od motywów naturalnych i roślinnych w Waszych rustykalnych ślubnych zaproszeniach? Spokojnie, bez tego elementu Wasze wesele wciąż może być sielskie i magiczne! Skupcie się na naturalnych materiałach, na przykład dobrej jakości papierze o matowym, lekko szorstkim wykończeniu, i postawcie na kaligraficzną czcionkę z ozdobnymi detalami – takie rozwiązanie sprawi, że Wasza ślubna papeteria nie będzie już potrzebować żadnych dekoracyjnych motywów.

 

Świetnym wyborem będą też klasyczne zaproszenia z motywem serca, splecionych rąk i innymi symbolami miłości. Papeteria ślubna w tych klimatach jest ponadczasowa, uniwersalna i doceniana przez wszystkie pokolenia.

 

- Materiał nadesłany -

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jadwiga z rodziny GreniukTreść komentarza: Miło poczytać historii o Dubie,tutaj byli ochrzczeni dzieci mojego pradziadka Józefa Greniuka,mój dziadek to Paweł Greniuk ,miał dużo rodzeństwa.Mieszkam obecnie na ziemiach odzyskanych,zbieram informacje do drzewa genealogicznego rodziny Greniuk.Data dodania komentarza: 03.07.2024, 08:57Źródło komentarza: Bogata historia parafii DubAutor komentarza: KatolikTreść komentarza: Gratuluję że się uda uratować zabytek który jest naszą polską historiąData dodania komentarza: 28.06.2024, 16:51Źródło komentarza: Ostania Msza święta sprawowana w kościele w DubieAutor komentarza: Tolek.Treść komentarza: Po pierwsze -primo :młodzi sportowcy są najważniejsi oraz ich trenerzy-instruktorzy-wychowawcy. Nas kibiców sportowych cieszą wyniki osiągnięte przez sportowców oraz pomoc jaką Włodarze gminy udzielają tym młodym ludziomData dodania komentarza: 13.06.2024, 23:52Źródło komentarza: Gminna Gala Sportu 2024Autor komentarza: gośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu w posłudze kapelana.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 22:37Źródło komentarza: Ks. Karol JędruszczakAutor komentarza: Józefa KornagaTreść komentarza: To za każdym razem piękna,doniosła uroczystość. Miałam kiedyś zaszczyt uczestniczyć w niej okraszając wykonywane pieśni własnymi wierszami o partyzantach.Data dodania komentarza: 06.06.2024, 22:42Źródło komentarza: XI Koncert Piosenki Partyzanckiej odbędzie się w „Szałasie n/Tanwią”Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do Krasnobrodu