Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 30 września 2023 01:40
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Ośrodek Wypoczynkowy NATURA w Krasnobrodzie

OSP w Rokitowie ma nowy wóz strażacki

To prezent z okazji 90 lecia jej istnienia
OSP w Rokitowie ma nowy wóz strażacki
Autor: Łukasz Kot

Ochotnicza Straż Pożarna w Rokitowie gmina Turobin otrzymała lekki samochód kwatermistrzowski. To prezent z okazji 90 lecia jej istnienia. Będzie on służył ochronie mienia mieszkańców Rokitowa oraz okolicznych miejscowości. Uroczyste obchody jubileuszu rozpoczęły się (29.05.2023) od Mszy świętej. Nie zabrakło także wręczenia wyróżnień i odznaczeń. Głos zabrali zaproszeni goście.  Rząd Rzeczpospolitej Polskiej docenia to że strażacy ochotnicy wspólnie z Państwową Strażą Pożarną tworzą system z którego możemy być dumni - mówił wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski.

POSŁUCHAJ

Nie zabrakło życzeń.

POSŁUCHAJ

Słowa do druhów skierowali też m.in poseł Beata Strzałka, senator Jerzy Chróścikowski i poseł Sławomir Zawiślak.

POSŁUCHAJ

Zadaniem Ochotniczej Straży Pożarnej jest zapobieganie pożarom, branie udziału w akcjach ratowniczych oraz informowanie ludności o istniejących zagrożeniach pożarowych i ekologicznych oraz sposobach ochrony przed nimi. Nie mniej ważne jest rozwijanie wśród członków Ochotniczej Straży Pożarnej kultury fizycznej i sportu oraz prowadzenie działalności kulturalno-oświatowej i rozrywkowej. Dodajmy że Ochotnicza Straż Pożarna w Rokitowie istnieje od 1932 r. Oprócz działań typowo strażackich uczestniczy w różnych uroczystościach patriotycznych i religijnych organizowanych w gminie Turobin.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: stary tancerzTreść komentarza: Zespoły ludowe w tym czasie (1985 rok) były, nie można powiedzieć, że w tym czasie nie było takich zespołów... Były zespoły ludowe, które działały przy I LO w Zamościu - Instruktorem był chyba pan Kułaj, przy Zamojskich Fabrykach Mebli działał zespół "Drzewiarz", był zespół przy POM w Zamościu - instruktorem była pani Maria Góra - Szeląg, był zespół dziecięcy "Zamościanka" - instruktorem był pan Marek Fik. oczywiście zespoły te po upadku komuny porozpadały się i została sama jedna "Zamojszczyzna". Chyba, że pani Joli chodziło o to, że takiego zespołu nie było w Zamojskim Domu Kultury, w 1985 roku oczywiście chodziło o Wojewódzki Dom Kultury w Zamościu.Data dodania komentarza: 28.09.2023, 11:02Źródło komentarza: Działalność Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"Autor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Śliczne wszystkie Panie .Bardzo piękne stroje ludoweData dodania komentarza: 27.09.2023, 23:39Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: FranciszekTreść komentarza: Życzę Państwu Bożego Błogosławieństwa Opieki Matki Bożej Wszelkiej Pomyślności w życiu zawodowym jako i prywatnym Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Samej.Data dodania komentarza: 27.09.2023, 23:36Źródło komentarza: Uroczyste obchody 30. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy SamejAutor komentarza: Koleżanka z namiotuTreść komentarza: Świetny wywiad i świetna kobieta pełna pasji i determinacji ! Pozdrawiam Cię serdecznie Emcia :)Data dodania komentarza: 15.09.2023, 20:49Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: Bartek W.Treść komentarza: Gratsy, że udało Ci się ukończyć kierunek i masz super pracę Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:33Źródło komentarza: Kobiety w InżynieriiAutor komentarza: MatiTreść komentarza: Super wywiad, Pani Emanuela bardzo rzeczowa i w porządku kobieta. Oby coraz więcej kobiet nauki i inżynierii się rodziło!Data dodania komentarza: 15.09.2023, 13:13Źródło komentarza: Kobiety w Inżynierii
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A